שתף קטע נבחר

הואשם מניח המטען נגד עד מפתח בפרשת לחיאני

לפי כתב האישום, יוני בלולו, בנו של יו"ר קבוצת הכדורגל עירוני בת-ים, קיבל מאדם שזהותו אינה ידועה מטען חבלה עמוס במסמרים, הניח אותו בפתח דלתו של מאיר דגן בבניין רב קומות - והפעילו. הפרקליטות ביקשה לעצור אותו עד תום ההליכים

כתב אישום הוגש הבוקר (יום א') לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד יוני בלולו מבת-ים, בגין הנחת מטען החבלה בפתח ביתו של מאיר דגן, עד מפתח בחקירת פרשת "בית וגן" שבה מעורב ראש העיר, שלומי לחיאני. במסגרת הפרשה נעצרו בכירים בעירייה ובראשם ראש העיר, בחשד לעבירות על טוהר המידות.

 

איש לא נפגע מהפיצוץ, אך נזק רב נגרם לרכוש. על פי החשד, במעשהו זה ביקש בלולו, בנו של יושב ראש קבוצת הכדורגל עירוני בת-ים, להניא את דגן ובנו ניר ממתן עדות בפרשה. כתב האישום אינו מתייחס להצתת רכבו של דגן זמן מה אחר-כך.

 

בבקשה לעצור את בלולו עד תום ההליכים נגדו, הודגש כי מדובר בבניין שבו מתגוררים דיירים רבים, ורק בנס איש לא נפגע. הפרקליטות ציינה בה כי בלולו הודה במיוחס לו, וכי בין הראיות נגדו גם פרטים מוכמנים שמסר בקשר להנחת המטען והפעלתו, הודעת חברו שבפניו התוודה על המעשה, חוות דעת של מומחה ממעבדת חבלה ותמונות המתעדות את הזירה והנזקים שנגרמו מהפיצוץ.

 

לפי כתב האישום, שהוגש באמצעות עורכת הדין ענת בן-זאב, ב-25 ביולי קיבל בלולו מאדם אחר, שזהותו אינה ידועה, מטען חבלה מאולתר ובו חומר נפץ, פתילים, מסמרי מתכת ומסמרי "ניטים". אותו אדם תדרך אותו והורה לו להניח את המטען ליד דלת הכניסה לדירתו של דגן.

 

28 תיקים פליליים, 4 הרשעות

בליל 26 ביולי, בסביבות השעה 00:37, הגיע בלולו עם המטען לביתו של דגן, הניח את המטען סמוך לדלת הכניסה, ובעת שדגן היה בדירה - הצית את הפתיל בעזרת מצית ונמלט. המטען התפוצץ וגרם הרס רב לרכוש שסיכן באופן ממשי חיי אדם.

 

על פי הבקשה למעצר עד תום ההליכים, לבלולו עבר פלילי כבד, הכולל ארבע הרשעות קודמות ב-28 תיקי משטרה

בתחומים שונים: סמים, רכוש, אלימות, איומים, גרימת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות ועוד. הוא נשפט לחמש שנות מאסר בגין עבירת אלימות חמורה, ושוחרר רק בינואר השנה. את העבירות המיוחסות לו הוא ביצע לכאורה בעת שהיה אסיר ברישיון, משום ששחרורו המלא מהכלא ייעשה רק בדצמבר השנה.

 

הפרקליטות טוענת בבקשה כי מעשי בלולו מעידים על המסוכנות הרבה הנשקפת ממנו, והדגישה את התייחסות בית המשפט בעבר לאופי הייחודי והמסוכן של שימוש בחומר נפץ, משום שהוא מהווה סכנה לציבור הרחב מעבר לקורבן המיועד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הבניין שבו הונח המטען. בנס איש לא נפגע
צילום: דודו אזולאי
פתח הבית. "בלולו הודה"
צילום: דודו אזולאי
מומלצים