שתף קטע נבחר

הכיכר סגורה לציבור - אך פתוחה למתחתנים במלון

אורחי מלון דן פנורמה בתל-אביב לא נותנים למנעולים לעמוד בדרכם. חרף העובדה שהעירייה סגרה את כיכר השעות היפות מחשש לבעיות בטיחות, אורחי המלון ממשיכים לקיים חתונות במקום. רשת מלונות דן: "הטקסים נערכים בידיעת הגורמים הרלוונטיים"

לאזרחים לא, לאורחי מלון כן: לאחר שעיריית תל-אביב אסרה על הכניסה לכיכר השעות היפות, הסמוכה לטיילת, מתברר: אורחי מלון דן פנורמה הצמוד ממשיכים לקיים בשטח הציבורי חתונות.

 

כיכר השעות היפות, הממוקמת בין בית גיבור למלון דן פנורמה בתל-אביב, נחשבה לאחת מנקודות התצפית המרהיבות בעיר, עד שנסגרה על-ידי העירייה לפני כמה חודשים. עם זאת, נדמה כי הדבר לא מונע מגורמים פרטיים המתארחים במלון להפוך את הכיכר, דרך הכניסה למלון, למתחם פרטי לכל דבר. רק לפני כחודש נערכה במקום חתונה של אחד מאורחי המלון.


ההכנות לחתונה, לפני כחודש (צילום: אחמד משהראוי)

 

חבר מועצת העיר, אחמד משהראוי, תיעד את החתונה. ברשת מלונות דן הסבירו בתגובה כי "האתר נסגר על-ידי עיריית תל-אביב. מעת לעת מבקשים זוגות שנמצאים במלון לערוך את טקס החופה מתחת לכיפת השמיים בכיכר, ועושים זאת בידיעת כלל הגורמים הרלוונטיים".

 

אולם בעירייה טוענים כי האירוע נערך ללא אישור, מפני שמדובר בשטח ציבורי. יתרה מכך, נציגי העירייה הבהירו כי המנעולים בשערי הכיכר נועדו למנוע כניסה לכיכר המעוצבת, בשל בעיות בטיחות שיש בה.

 

משהראוי פנה בנושא לסמנכ"ל התפעול בעיריית תל-אביב, רובי זלוף, בטענה שתופעת האירועים הפרטיים, בדומה למה שמתרחש גם בגן הפסגה ביפו, חוזרת על עצמה גם במקרה של כיכר השעות היפות: "מדובר בשטח שנחשב לאחד מהשטחים הכי יקרים בעיר. זהו שטח ציבורי לכל דבר".

 

"מדובר במיקום הכי תיירותי, בין שני מלונות יוקרה,

אינטרקונטיננטל ודן פנורמה, שנמצא מתחת למשרדי התאחדות בתי המלון וצמוד למתחם נווה צדק", הוסיף משהראוי. "ביום-יום, ללא החתונה והאירועים, המקום נראה זוועה - כאילו לא שייך לתחומי העיר, ובטח לא למיקומו היוקרתי".

 

מעיריית תל-אביב נמסר בתגובה: "השטח נסגר בשל בעיות בטיחותיות, והעירייה בוחנת את השימושים האפשריים בו. במקביל, פועלת העירייה במישור האכיפתי למניעת אירועים פרטיים במקום ולשמירת הסדר הציבורי".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האירוע הפרטי. באישור העירייה?
צילום: אחמד משהראוי
הכיכר הנעולה. בעיות בטיחות
צילום: ירון ברנר
מלון דן פנורמה. האורחים מבקשים
צילום: ירון ברנר
מומלצים