שתף קטע נבחר

השר הרשקוביץ: אין היבט יהודי לשעון הקיץ

שר המדע דורש לחכות עם שעון החורף ולהביא לחסכון למשק: "רוב מוחלט של העם - שצום יום כיפור חשוב לו, יצום בכל מקרה ומשך הצום אינו משתנה". דליה איציק לרבנים הראשיים: למצוא פתרון יצירתי

המחאה הציבורית עוררה הד רחב, וגם נציג בולט של הציבור הדתי בממשלה חושב ששעון הקיץ צריך להימשך. יו"ר הבית היהודי, שר המדע הרב פרופ' דניאל הרשקוביץ, התייחס היום (א') לפולמוס סביב שעון הקיץ ואמר: "המעבר המוקדם לשעון החורף לא מסייע לדתיים או למסורתיים ואיני רואה סיבה שלא להשאיר את שעון הקיץ על כנו ולהביא לחסכון במשק".

 

לדבריו, "לא ברור למה שעון הקיץ מקבל צביון של מאבק דתיים-חילוניים. יכול להיות שפוליטיקאים משני הצדדים טיפסו על סולם גבוה ולא יודעים איך לרדת ממנו, אבל איני מוצא בסוגיה זו שום היבט יהודי. רוב מוחלט של העם - שצום יום כיפור חשוב לו, יצום בכל מקרה ומשך הצום אינו משתנה".

 

למעלה מ-100 אלף איש כבר חתמו על עצומה נגד שעון החורף, בעקבות הכתבה שפורסמה הלילה ב-ynet. נוכח המחאה הרחבה, אף הודיע הבוקר השר ישי בפתח ישיבת הממשלה כי הוא מוכן לבחון את האפשרות להנהיג שוב את שעון החורף שבוע לאחר תום צום יום הכיפורים. עם זאת, עוד בטרם הסתיימה הישיבה ציננו גורמים מלשכת השר את ההתלהבות, והבהירו: "לא יהיה שום שינוי בשעון החורף. זה פשוט לא ישים, ולכן השעון לא יוזז שוב אחרי יום כיפור. זה לא יכול לקרות, וזה לא יקרה".

 

דרוש: "פתרון יצירתי"

גם יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, פנתה היום לרבנים הראשיים שלמה עמאר ויונה מצגר בבקשה כי יפעלו למציאת "פתרון יצירתי ומאחד" למחלוקת בציבור סביב מועדי שעון הקיץ והחורף. 

 

ח"כ איציק כתבה לרבנים: "אני קוראת לכם, כמנהיגים רוחניים ודתיים, שלא לעמוד מנגד נוכח הדיון הציבורי בנושא. יש היום צורך דחוף לפעול בכדי לעצור את תקתוק שעון הפילוג ובידיכם הכוח לעשות זאת.

 

"אנא מכם", הוסיפה, "הקשיבו לקולות העולים מהחברה הישראלית וגבשו פתרון יצירתי, שיהיה בו בכדי להעדיף את המאחד על פני המפריד, פתרון שיוכל לסייע באיחוי המחלוקות ויביא לאחדות רבה יותר בעם, לקראת ימי החג הקרבים ובאים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרשקוביץ. זה לא מסייע לדתיים
צילום: אלכס קולומויסקי
אלי ישי. עץ גבוה?
צילום: אבי אוחיון, לע"מ
מומלצים