שתף קטע נבחר

יגאל עמיר: שמים אותי בבידוד "כמו הוראת קבע"

רוצח ראש הממשלה אמר בדיון בעתירה נגד המשך החזקתו בבידוד כי אפילו "ראאד סלאח ומרואן ברגותי אינם מוחזקים בהפרדה". הוא ביקש לצאת לתקופת ניסיון באגף התורני עוד לפני ראש השנה, והצהיר: "מה שעשיתי היה חד-פעמי"

יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין, אמר הבוקר (יום ב') בדיון שהתקיים בבית המשפט המחוזי בפתח-תקווה כי הוא ואחיו חגי הם האסירים היחידים בישראל שהמוחזקים תקופה ממושכת כל-כך בבידוד. לדבריו, אפילו "אסירים ביטחוניים, אסירי חמאס, ראאד סלאח ומרואן ברגותי אינם מוחזקים בהפרדה".  

 

"בשב"כ טוענים שיש מידע מודיעיני אך באותו זמן טוענים שאין להם שום מידע מודיעיני מאז 2003. אני נחשב לאסיר טעון הגנה למרות שאני לא עונה לקריטריונים של טעון הגנה. אני ואחי 15 שנה בהפרדה, היחידים בארץ. אני מבקש תקופת ניסיון באגף התורני עוד לפני ראש השנה. אם יראו שאני מפיץ משנה (פוליטית) או מה שהם טוענים - שיחזירו אותי להפרדה", אמר עמיר.

 

הוא הוסיף, כי "אני רוצה להצהיר שמה שעשיתי היה חד-פעמי ושאין לי שום משנה להפיץ. לשב"כ יש נקמה אישית נגדי, כמו שעשו לחיים לפרלמן. אפילו מרדכי ואנונו היה רק 14 שנים בהפרדה", הוסיף רוצח ראש הממשלה.

 עמיר התייחס גם לעובדה שמערכת הביטחון מונעת מאחיו הצעיר אמיתי לבקר אותו. לדבריו, מדי חצי שנה מוארך האיסור "כמו היה הוראת קבע בבנק".

 

נציג הפרקליטות בדיון, עו"ד עודד קלר, הגיש לבית המשפט חוסר חסוי וביקש שלא לאפשר לעמיר לצאת מהפרדה. בין היתר טען כי העניין "אינו ישים כעת".

 

בדיון שהתקיים בבקשתו של עמיר לצאת מבידוד לפני כארבעה חודשים, מסרה הפרקליטות לבית המשפט העליון כי לשב"כ "יש מידע המעיד כי לעמיר מוטיבציה להפצת משנתו בקרב קהל אוהדיו. עמיר ממשיך לאחוז במשנתו הקיצונית, המצדיקה נקיטת אלימות נגד גורמי שלטון במטרה להשפיע על מדיניותם, קיימת סכנה שישפיע על אנשים אחרים לביצע מעשים דומים לאלה שעשה".

 

עוד טוענת הפרקליטות כי לחייו של עמיר נשקפת סכנה מצד אסירים אחרים. אלה, לדבריה, עלולים לבצע בו מעשי נקם בשל העבירות שבגינן הוא יושב בכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עמיר
צילום: זום אאוט הפקות
מומלצים