שתף קטע נבחר

ביקורת גם מש"ס: "התועלת מהשעון מפוקפקת"

שר הפנים ישי סירב לבטל את הקדמת שעון החורף, אבל ח"כ אמסלם, היחיד מסיעתו שמחה על האפליה בעמנואל, מציג גם הפעם עמדה עצמאית: "זו סערה מיותרת, שווה לשקול לרדת מהסיפור. לא יקרה אסון אם נסיים את הצום שעה מאוחר יותר"

השעון מתקדם בצעדי ענק לעבר ההחלפה מקיץ לחורף, ובינתיים נשמע קול מפתיע דווקא מכיוון ש"ס שמתנגד להקדמת המעבר. ח"כ חיים אמסלם, היחיד מסיעתו שמחה על האפליה בעמנואל, שוב מתברר כמתון ביחס לחבריו ולא חושש לנקוט עמדה עצמאית.

 

"זו סערה מיותרת, גם אנחנו בציבור הדתי חושבים שהתועלת של הדבר מפוקפקת ולא שווה תוספת למחלוקות הרבות",

אמר אמסלם ל-ynet אמש (יום ב') בכניסה להרמת כוסית לכבוד השנה החדש במשכן ראש הממשלה בירושלים.

 

לדבריו, "יש מקום לשקול לרדת מהסיפור. גם באירופה ובאמריקה רבבות יהודים צמים וזה בסדר. אם נתחיל את הצום ונגמור אותו שעה מאוחר זה לא אסון, יש גם חיסכון באנרגיה". הוא הוסיף כי "ברור שצריך להתחשב (ברצון הציבור - ר.מ.). עכשיו זה ראש השנה ויש מקום לעשות חשבון נפש וצריך לחשוב פעמיים על העניין".

 

גם סגנית שר התמ"ת אורית נוקד (עבודה) התייחסה לסוגיה ואמרה כי "אי אפשר לשנות את החוק בזמן כה קצר". היא הצרה על כך שלא חשבו על זה קודם, כשעוד היה אפשר למצוא פיתרון יצירתי. "אני חושבת שהיה נכון להאריך את שעון הקיץ, כך שיתחיל בסוף אוקטובר בדומה לרוב המדינות. אפשר גם היה להשאיר את השעון בתקופה של יום כיפור ולאחר מכן להמשיך ולהאריך אותו".

 

שר הפנים, אלי ישי, אמר שלשום בפתח ישיבת הממשלה כי הוא מוכן לשקול מחדש את הזזת שעון החורף, אולם עוד טרם הסתיימה הישיבה, בסביבתו מיהרו לצנן את ההתלהבות. "זה פשוט לא ישים, ולכן השעון לא יוזז שוב אחרי יום כיפור", אמרו בלשכתו.

 

המהלך ל"החרמת" המעבר לשעון החורף צבר תאוצה בימים האחרונים. אתר "עצומה" שבו חתמו רבבות ישראלים על תמיכתם בהארכת תקופת שעון הקיץ קרס לנוכח כמות הגולשים האדירה, לאחר הפרסום ב-ynet.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לחשוב פעמיים. ח"כ חיים אמסלם
צילום: גיל יוחנן
להאריך את שעון הקיץ. סגנית השר אורית נוקד
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים