שתף קטע נבחר

"גיבושון" לקואליציה - רה"מ ושר החוץ לא מדברים

בנימין ושרה נתניהו אירחו את עשרות הח"כים והשרים בביתם, וראש הממשלה הרעיף שבחים לכל עבר. לדברי שרים שנכחו במקום, למרות שישב בשולחן אחד עם ליברמן - שמתבלט בביקורתו על המהלכים המדיניים - הם לא נראו מדברים

כשמחלוקות פוליטיות ומדיניות ברקע, אירחו אמש (יום ב') ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה את חברי הקואליציה בבית ראש הממשלה בירושלים. עשרות חברי כנסת ושרים, מלווים בנשותיהם, הגיעו הערב לבית ראש הממשלה, ונהנו משיחות חולין קלילות, ארוחת ערב ומוזיקה. נתניהו ורעייתו המתינו לאורחים בפתח הבית, ושוחחו עמם במשך דקות ארוכות.

 

בלשכת ראש הממשלה דאגו לערבב בין חברי הקואליציה, ונמנעו מסימון השולחנות העגולים שלידם ישבו השרים וחברי הכנסת. כמה נגנים צעירים - יוצאי אתיופיה וחבר המדינות הלומדים באקדמיה למוסיקה, הנעימו את זמנם של האורחים.

 

אך נראה כי אפילו המוזיקה הנעימה לא הצליחה לגשר על ההתבטאויות האחרונות של אביגדור ליברמן נגד התהליך המדיני. ראש הממשלה ושר החוץ אמנם ישבו ליד אותו שולחן - אולם זה מול זה, ושרים שהשתתפו באירוע סיפרו כי "לא ראינו אותם מדברים זה עם זה במהלך האירוע. זה לא אומר שהם לא דיברו אחרי זה, אבל באירוע - המרחק ביניהם היה ברור לכל אחד".

 

ארוחת הערב שהוגשה היתה סטנדרטית למדי. היא כללה בשר ועופות, ועבור החרדים הובאו במיוחד מנות בהכשר של בד"ץ בית יוסף. ראש הממשלה, שהיה במצב רוח מרומם, אמר כי "זו השנה השנייה שאנחנו נפגשים כאן ובעזרת השם ניפגש כאן עוד שנים רבות. אני לא בטוח שעם ישראל יודע, אבל אני יודע איזו עבודה האנשים כאן משקיעים למען מדינת ישראל, בחשיבה ובעשייה. אתם שחקני נשמה שנותנים את הנשמה בכל תחומי העשייה ויש לזה תוצאות ברורות".


הח"כים נכנסו, נועם ואביבה שליט נותרו בחוץ (צילום: אוהד צויגנברג)

 

עוד הוסיף להרעיף שבחים: "מתבצעת כאן עבודה אדירה בכל התחומים של חיינו הלאומיים, והשינויים רבים וגדולים. המדינה משתנה לטובה. אנחנו צולחים הרבה נהרות גועשים - ועומדים בפנינו אתגרים ששום עם אינו עומד בפניהם. אם מותר לי להגיד, זו ממשלת אחדות שיש בה רוח טובה ואחדות הלבבות. זה לא אומר שלא מתווכחים. כן מתווכחים, אבל יש אווירה טובה ופתוחה. אנשים יכולים להגיד את דעתם. שומעים אחד את השני - ובסוף מחליטים.

בסוף אנחנו מציבים את הכורח הלאומי מעל הכורח האישי והמפלגתי. אנחנו עומדים בפני אתגרים כבירים וגם הזדמנויות גדולות. אפשר לעמוד בהם ולגבור על המכשולים, בתנאי אחד - שנשכיל להמשיך ולאחד כוחות ולבבות".

 

ראש הממשלה סיפר לאורחים על פגישתו עם הוריו של החייל החטוף גלעד שליט, אתמול בבוקר: "לעם ישראל אכפת מכל אחד והוא נאבק למען אחד, כנגד אלו שלא אכפת להם מאף אחד. הם מוכנים לדרוס כל אחד. ומה שהם עושים בכבישי הארץ, הם מוכנים היו לעשות לכל אחד מהעם שלנו. שום אומה לא עומדת בפני אתגר כזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר בן אליעזר מגיע לאירוע
צילום: אוהד צויגנברג
השר שטייניץ בכניסה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים