שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יש הכרעה באוסטרליה: גילארד תקים ממשלה
  שלושה שבועות לאחר הבחירות הצליחה ראש הממשלה ג'וליה גילארד מהלייבור, תומכת ישראל, להשיג את הרוב הדרוש. שני חברי פרלמנט עצמאיים הצטרפו לקואליציה שלה
  כן, גבירתי ראש הממשלה: מפלגת הלייבור באוסטרליה, בהנהגת ראש הממשלה ג'וליה גילארד, תקים ממשלת מיעוט לאחר ששני חברי פרלמנט עצמאיים הביעו את תמיכתם במפלגה.

   

  בעקבות ההודעה הדרמטית של השניים, טוני ווינדזור ורוב אוקשוט, למפלגת השלטון תהיה קואליציה של 76 חברי פרלמנט מתוך 150, ואילו השמרנים, בהנהגתו של טוני אבוט, יסתפקו ב-74 מושבים בלבד בפרלמנט. בבחירות שנערכו במדינה לפני כשלושה שבועות, ב-21 באוגוסט, אף מפלגה לא הצליחה לזכות ברוב המכריע.

   

  גילארד, בת 48, נכנסה לתפקיד לפני כחודשיים לאחר שמפלגת הלייבור גרמה לראש הממשלה הקודם, קווין ראד, להתפטר מתפקידו. היא נחשבת לתומכת ישראל ופירסמה הודעת תמיכה נחושה בישראל בעת מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. היא ביקרה בשדרות ובישראל ב-2009 והתרשמה עמוקות,

  ולכן לדבריה פרסמה את ההודעה כשהייתה בעת המבצע בעזה ממלאת מקום ראש הממשלה.

   

  מתנגדיה בתוך המפלגה מאשימים אותה שעמדתה הפרו-ישראלית נובעת מהעובדה שבן זוגה לחיים מועסק על ידי איש עסקים עשיר ולוביסט יהודי ממלבורן, סמי דדון. דדון אינו מוכן להגיב, אבל ג'וליה גילארד אמרה בתגובה להאשמות אלה כי לעיסוקיו של בן זוגה אין שום קשר למדיניותה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ראש ממשלת מיעוט. ג'וליה גילארד
  צילום: gettyimages imagebank
  מומלצים