שתף קטע נבחר

יהדות התורה: ניאבק בהתערבות בחינוך החרדי

בעקבות הודעת משרד החינוך על קיצוץ בתקציב מוסדות חינוך חרדים שלא קיימו את תוכנית הליבה, הכריזה סיעת יהדות התורה על מאבק: "שקודם יתקנו את החינוך הממלכתי"

"נדחה ונאבק בכל ניסיון של התערבות בתכני הלימוד במערכת החינוך החרדי" - כך הודיעו היום (ג') חברי סיעת יהדות התורה בעקבות הודעת משרד החינוך, שלפיה ישקול סגירת מוסדות חינוך שלא ילמדו לפי תוכנית הליבה.

 

 

הדברים נאמרו בתגובה להודעת משרד החינוך על כך שלקראת שנת הלימודים הקרובה קוצצו כ-20.3 מיליון שקלים מתקציבם של 51 מוסדות חינוך חרדים שלא קיימו את תוכנית הליבה, כנדרש. ההודעה נמסרה לבג"ץ בתשובה לעתירה בנושא.

 

חברי הסיעה התבטאו בחריפות נגד היוזמה להפחית תקציבים ואף לסגור לגמרי מוסדות חינוך שלא

ילמדו את תוכנית הליבה. הם ציינו כי מאז קום המדינה, היא הבינה והכירה בכך שאין להתערב בתוכנית הלימודים של החינוך החרדי.

 

כמו כן, הם יצאו נגד המגמה להרחיב את הפיקוח על מערכת החינוך החרדי באמצעות מפקחים של משרד החינוך. "נושא זה הוא עקרוני וחד משמעי. צריך להיות ברור, שכמו בכל השנים מאז הקמתו, המפקחים, המורים והמורות הם עובדי החינוך העצמאי, כך חייב להישמר העיקרון היסודי שגם מפקחים חדשים שיתווספו למערכת חייבים להיות עובדי החינוך העצמאי ולא מטעם משרד החינוך", אמרו חברי הסיעה.

 

הם הדגיש כי "על משרד החינוך לדאוג לתכנים ולפיקוח במערכת החינוך הממלכתי הכללי, ולתקן את כל הטעון תיקון שם, הרבה לפני שמעיזים לבוא ולפגוע במערכת החינוך החרדי הטהור, שהוכיח את עצמו מעל ומעבר במשך כל הדורות בהצלחה רבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"החינוך החרדי הטהור הוכיח עצמו"
צילום: אבי מועלם
מומלצים