שתף קטע נבחר

בג"ץ למדינה: נמקו מדוע יוכשר מאחז לא-חוקי

השופטים שדנו בעתירת ארגון "יש דין" דרשו מהמדינה לספק תוך חודשיים הסברים להחלטה "להלבין" את המאחז "גבעת הבריכה" באמצעות תוכנית להקמת יחידות דיור בו, שיצורפו כשכונה להתנחלות טלמון שליד רמאללה

בג"ץ מבקש הבהרות מהממשלה: נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, והשופטים מרים נאור ועוזי פוגלמן, הורו היום (ג') למדינה לנמק תוך 60 ימים מדוע לא מבוטלת ההחלטה "להכשיר" את המאחז הבלתי-חוקי "גבעת הבריכה" הסמוך להתנחלות טלמון שבאזור רמאללה.

 

השופטים דרשו מהמדינה לנמק גם מדוע לא הוסר שער חשמלי שחסם את דרכם של תושבי הכפר הפלסטיני הסמוך אל-ג'אניה לאדמות החקלאיות שלהם, הנמצאות בשטח המאחז.

 

ההחלטה התקבלה בדיון בעתירה שהגישו לפני כשנה הארגונים "יש דין", "במקום" וחלק מתושבי הכפר - נגד ההחלטה לאשר את הקמתה של שכונה חדשה בטלמון ובה 300 יחידות דיור. לדברי העותרים, השכונה - "גבעת הבריכה" - הוגדרה "מאחז לא מורשה" בדו"ח שערכה טליה ששון ואותה התוכנית נועדה להכשיר בדיעבד את המאחז באמצעות "הפיכתו" לאחת משכונות ההתנחלות.

 

בדיון שנערך בבג"ץ אתמול, הביעו נציגי העותרים, עורכי הדין מיכאל ספרד ושלומי זכריה, תמיהה על כך שלדבריהם מכשירה המדינה מאחז לא-חוקי. השופט פוגלמן ציין כי מסתמנות חריגות רבות בבנייה וביקר את נציגי המדינה על ההחלטה לאשר את התוכנית במתוכנתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביניש. דורשת מהמדינה תשובות (ארכיון)
צילום: ג'ורג גינסברג
מומלצים