שתף קטע נבחר

ברוורמן דורש דיון בממשלה במעבר לשעון חורף

השר שיגר מכתב לראש-הממשלה ובו דרש ממנו להעלות את הסוגייה, שתפסה תאוצה בזכות מחאה ציבורית רחבה, לדיון בישיבת הממשלה הקרובה. "שיחתי בנושא עם שר הפנים, מר אלי ישי, הגיעה למבוי סתום" - כתב ברוורמן לנתניהו

אחרי ההבטחה המפתיעה של שר הפנים, אלי ישי, לשקול להנהיג את שעון הקיץ מעבר לתאריך שנקבע בחוק וההבהרות מאוחר יותר על כך שאין בכוונתו להיענות ללחץ הציבורי - שיגר הערב (יום ג') השר אבישי ברוורמן מכתב לראש-הממשלה, בנימין נתניהו, שבו ביקש ממנו לדון בנושא בישיבת הממשלה הקרובה, ביום ראשון הבא.

 

"אדוני ראש-הממשלה, אני פונה אליך עקב פניות רבות שהגיעו אליי בנושא זה ולאחר ששיחתי עם שר הפנים מר אלי ישי הגיעה למבוי סתום", ציין ברוורמן בפתח דבריו.

 

הוא ציין את משך הזמן הקצר, בהשוואה למדינות המערב, שבו מונהג בישראל שעון קיץ, וכתב כי המעבר לשעון החורף טרם יום הכיפורים הוא "החלטה אווילית שאינה מקובלת כלל ועיקר.

בצדק רב, היא עוררה מחאה אזרחית חסרת תקדים והתנגדות רבה בקרב שרים וחברי כנסת".

 

בין היתר, הזהיר ברוורמן מהשלכות המהלך, ובהן כי "הפסדים אדירים למשק הישראלי, עלייה במספר תאונות הדרכים ובזבוז מיותר של חשמל ואנרגיה".

 

את מהלכיו של שר הפנים בסוגייה הגדיר ברוורמן כניסיון "לכפות על הרוב החילוני את הזזת השעון ממניעים פוליטיים גרידא", ובשל כך שלדבריו גרם הדבר להרמת גבות גם בקרב החרדים, ביקש מנתניהו לדון בנושא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ברוורמן. "החלטה אווילית"
צילום: דנה קופל
מומלצים