שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "לי זה עזר, אבל..."

  כאביו של יואב תדמור הלכו והחמירו עם כל ריצה שרץ. לאחר שנים של התנזרות מהתחביב הממכר, גילה את מגה גלופלקס - הכאבים נעלמו, והוא חזר לרוץ. אם הטענות נכונות, הוא אומר, מדובר ב"בהונאה מזעזעת". בינתיים, הוא הפסיק עם התרופה

  במהלך השירות הצבאי שלי גיליתי את עולם הריצה למרחקים ארוכים. כמעט מדי בוקר הייתי משכים קום ב‭5-‬ בבוקר, רץ להנאתי בין 15 ל‭17-‬ ק"מ לאורך חוף הים - לעתים לבד, לעתים עם חברים - ופותח את יום העבודה עם שפע של אנרגיות ומצב רוח טוב. בהרגל הזה התמדתי גם לאחר השחרור והפקתי ממנו הנאה רבה ואני מקווה שגם בריאות.

   

  ואז, מתישהו בסוף שנות ה‭30-‬ לחיי, החלו הצרות: במהלך הריצה תקפו אותי כאבים עזים בברכיים. הכאבים הלכו והחריפו מריצה לריצה. בסופו של דבר הייתה לי תחושה כאילו מישהו נועץ סכינים לתוך הברכיים ומסובב אותן ברשעות. לא הייתה לי ברירה אלא לפרוש מהריצה. כבר לא היה מדובר בהנאה אלא בעינוי בלתי נסבל. חיפשתי תחליפים שונים בחדר הכושר ובאולם ההתעמלות, אך שום דבר אינו דומה לתחושת ההנאה שמסבה הריצה למרחקים ארוכים.

   

  בשלב מסוים, לאחר שנים אחדות שבהן התנזרתי לחלוטין מהריצה מחוסר ברירה, נתקלתי בפרסומת למגה גלופלקס. זו הבטיחה לבנות סחוסים שחוקים ולהעלים כליל את כאבי הברכיים. מטבעי אני סולד מתרופות ונמנע בקנאות מליטול אותן, אבל הפרסומת הבטיחה שאין מדובר בתרופה אלא בתוסף תזונה - כמו ויטמינים ומינרלים. ניסיתי, וההשפעה הייתה מיידית: חזרתי לרוץ, אבל הכאבים לא חזרו. הייתי מאושר. מדי פעם ניסיתי להפסיק את נטילת התוסף, אבל אז היו הכאבים חוזרים. המסקנה שלי הייתה: זהו תוסף שאסור לוותר עליו.

   

  עתה טוענים שמדובר בתוסף שהוא בלוף: הוא אינו בונה סחוסים אלא כל השפעתו נובעת מכך שהוא מכיל משכך כאבים. במילים אחרות: במשך שנים לקחתי תרופה לשיכוך כאבים, וזו הסיבה לכך שכאבי הברכיים נעלמו. אם נכונה הטענה הזאת, מדובר בהונאה מזעזעת, שכן הלעיטו אותי בתרופה בניגוד לרצוני. עד שהסוגיה הזאת תוברר, אני מפסיק ליטול את התוסף. מעניין אם איאלץ להיפרד שוב מהריצה למרחקים ארוכים.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים