שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אושרה תביעת ענק נגד מגה גלופלקס: "מטעים הציבור"

  שופט אישר להגיש תביעה ייצוגית שערכה כמיליארד שקל נגד מגה גלופלקס, שכן בניגוד לפרסומים התכשיר אינו בונה את הסחוס. החברה המשווקת ל"ידיעות אחרונות": בית המשפט אישר שהמוצר מפחית כאב

  במשך שנים שמענו וקראו בפרסומות כי שימוש בתכשיר מגה גלופלקס יבנה לנו מחדש את הסחוס וימנע מאיתנו את כאבי המפרקים, שכל כך מציקים לרבים מאיתנו. אלא שבהסתמך על מחקרים הקובעים כי התכשיר מסייע לשיכוך כאבים בלבד, אישר בית-המשפט להגיש תביעת ענק ייצוגית נגד החברה המייצרת את התכשיר.

   

  את האישור נתן בשבוע שעבר בית-המשפט המחוזי בתל-אביב. הוא אישר לנהל תביעה ייצוגית, שערכה כמיליארד שקל, נגד חברת "טעם טבע אלטמן‭,"‬ המשווקת את תוסף המזון מגה גלופלקס. בית-המשפט קבע כי בפרסומי החברה יש הטעיה של הציבור.

   

  אישור התובענה מתייחס לצרכנים שרכשו את המוצר בשבע השנים האחרונות. בכך אימץ בית-המשפט קביעה של הממונה על הגנת הצרכן במשרד המסחר והתעשייה.

   

  "הטעתה כביכול ביחס לסגולות הריפוי"

  התביעה הייצוגית הוגשה לפני ארבע שנים על ידי ארבעה אנשים, שטענו כי סבלו ממחלת פרקים שמקורה בהרס הסחוס במפרקים. המחלה הכרונית, שהיא חשוכת

  מרפא, גורמת כאבים קשים וקושי בתנועה. שניים מהתובעים מחקו את עצמם מהתביעה ואילו שני האחרים, אילן ג'אן ועו"ד יצחק חושן, המשיכו בהליכים. התובעים טענו כי רכשו את תוסף המזון אך לא נרפאו מהמחלה.

   

  הפרסומים הרבים באמצעי התקשורת של חברת "טעם טבע אלטמן" למגה גלופלקס הציגו את תוסף המזון, הנרכש בבתי-מרקחת ללא מרשם, כמוצר המבטיח הפחתת כאבים, ריפוי הסחוסים ובנייתם מחדש. שנתיים לאחר הגשת התביעה הודיע הממונה על הגנת הצרכן כי על החברה לשנות את הנאמר בפרסומת, שכן אין בכוחו של המוצר לרפא את המחלה ולבנות סחוסים מחדש.

   

  את האישור להגשת תביעה נתן בשבוע שעבר השופט מגן אלטובייה. בהחלטתו הוא קבע כי החברה המשווקת את מגה גלופלקס הטעתה ביחס לסגולות הריפוי, כביכול, של המוצר למחלה וביחס לבניית הסחוס מחדש. עם זאת קבע השופט כי המוצר יעיל לחלק מהצרכנים בכך שהוא מפחית כאבים ומשפר את טווח התנועה שלהם.

   

  השופט ציין כי בשלב זה הוא אינו נכנס להערכת הנזק שנגרם למטופלים בגלל ההטעיה בפרסום וקבע כי בעניין זה צריך לקחת בחשבון את תרומת המוצר בהפחתת הכאב. בשלב הבא יוגשו כתבי טענות של הצדדים ויינתן פסק דין.

   

  בשלב הביניים חייב בית-המשפט את חברת "טעם טבע אלטמן" להשיב לתובעים

  הוצאות משפט בסכום של 137 אלף שקל.

   

  עו"ד יצחק חושן ‭(53)‬ מרמת-אביב התפרסם כשהגיש בקשות מיוחדות "למות בכבוד" על ידי אנשים שהביעו את רצונם שיאפשרו להם לשים קץ לחייהם בשל מחלות או סיבות אחרות. הוא עצמו סובל שנים רבות ממחלת ניוון מפרקים והחל להשתמש במגה גלופלס. לאחר שגילה שהתרופה לא עוזרת לו, הוא נותח ארבע פעמים להשתלת מפרקים לרגליו.

   

  המומחה ד"ר רונן דבי, שחברת "טעם טבע אלטמן" מתבססת על מחקריו בפרסומיה, העיד

  בבית המשפט כי כשאין סחוס - אי-אפשר לבנות אותו מחדש. בבית-המשפט נקבע כי חברת "טעם טבע אלטמן" מתייחסת בצורה מטעה למחקר שערך ד"ר דבי.

   

  כאמור, בית-המשפט קבע כי התרופה תורמת לשיכוך כאבים אצל חלק מהמטופלים: "אין לאיין כליל את תרומתו של המוצר, למצער ביחס לחלק מהצרכנים, בהפחתת כאב ובשיפור טווח התנועה‭,"‬ קבע השופט אלטובייה.

   

  את עו"ד חושן ייצגו עורכי הדין דוד קירשנבוים ואהרון ערן.

   

  כתבתנו בת-חן אפשטיין אליאס מוסרת: מחברת "טעם טבע אלטמן" נמסר כי בית-המשפט אינו מטיל ספק בכך שיש למוצר תועלת, והוא קובע שהתרומה שלו מתבטאת בהפחתת הכאב ובשיפור טווח התנועה של המפרק הסיבה שבגינה נרכש המוצר על ידי ציבור הרוכשים.


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  תביעה במיליארד. מגה גלופלקס
  צילום: תומריקו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים