שתף קטע נבחר

המתנחלים לנתניהו: המשך הקפאה - סוף הכהונה

ראש הממשלה כבר מדבר על המשך הקפאה חלקית, ביהודה ושומרון נזעקים. "אסור לגמגם, אסור להילחץ מול הפלסטינים וצריך לבנות", אמר יו"ר מועצת יש"ע. יו"ר ועד מתיישבי בנימין: "נתניהו שוב מוכיח את אי אמינותו ואת בוגדנותו בבוחריו"

ביהודה ושומרון זועמים על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרמז היום (א') לראשונה כי ייתכן שהקפאת הבנייה בשטחים תימשך באופן חלקי. בעבר הוא הבטיח לחזור ולבנות בתום התקופה עליה הוכרז - בסוף החודש. המתנחלים מאיימים כי צעד זה יביא לסיום כהונתו של נתניהו.

 

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר ל-ynet כי הוא מצפה מראש הממשלה לעמוד בהבטחתו מחודש נובמבר אשתקד: "החלטת הקבינט האומללה, שהביאה

 עלינו את ההקפאה, כללה גם התחייבות לחזור לבניה במלוא היקף כעבור 10 חודשים. כל סטייה ממנה, כמוה כהמשך ההקפאה בדרכים אחרות. אותה הגברת בשינוי אדרת".

 

דיין הזהיר כי המשך הקפאת הבנייה תהווה חציית קו אדום. "זו הוכחה שכל עמדה של הממשלה היא רק פתח לעוד ויתורים. בזמן שהפלסטינים חוזרים לדרך הטרור, ודוחים ביהירות את ההכרה בישראל כמדינה יהודית - אסור לגמגם, אסור למצמץ, אסור להילחץ וצריך לחזור לבנות".


ההפגנה היום בירושלים (צילום: מרים צחי)

 

במקביל לישיבת שרי הליכוד שבה אמר נתניהו את הדברים, הפגינו מתנחלים מול משרד ראש הממשלה בירושלים. בהפגנה, שאורגנה על-ידי המטה המשותף לוועד מתיישבי בנימין, השומרון, ותנועת קוממיות - הובאה משאית ועליה מיצג, שדימה את ישיבת הממשלה. על המשאית נתלה שלט, עליו נכתב: "ביבי חוזר על תקדים שרון". סביב שולחן הממשלה המאולתר ישבו מתנחלים, כשעל פניהם מסכות של אריאל שרון, נתניהו, אריה דרעי ואהוד אולמרט. לדבריהם, הארבעה הפכו בעבר את האג'נדה הפוליטית שלהם מימנית לשמאלנית.

 

"נתניהו רוצה להיות שרון"

במטה המשותף של ועד מתיישבי בנימין ושומרון, הגיבו גם כן בחריפות לדברי ראש הממשלה. סגן-אלוף (מיל') איציק שדמי, יו"ר ועד מתיישבי בנימין, תקף: "נתניהו שוב מוכיח את אי אמינותו ואת בוגדנותו בבוחריו. לאחר שהסכים למדינה ערבית נוספת במרכז הארץ ואחרי שבגד בנו בנושא הבנייה ביהודה ושומרון, הוא הולך ובוגד בפעם השלישית בהכרזותיו החוזרות ונשנות שלא יאריך את ההקפאה".

 

שדמי אמר כי חייבים לבנות ביהודה ושומרון כמו בעבר. "אם הדבר לא יקרה, עלינו לעשות הכל כדי להוריד את נתניהו מהשלטון ולהעלות מישהו אמין יותר ממנו".

 

מי שעוד יצא נגד נתניהו הוא ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה. "יש גבול לחוסר האמינות, אפילו מפוליטיקאי כמו ביבי.

 חידוש מצומצם של הבנייה במיעוט הקטן של יהודה ושומרון, וב-6 אחוזים של השטח בלבד, הוא הכרזה על תחילת הגירוש מרוב היושבים ו-94 אחוזים מהשטח".

 

גם הוא אמר שהמחנה הלאומי יפעל להחלפת ראש הממשלה. "הכרזה על המשך ההקפאה גם בכיסויים כאלה ואחרים, תהייה הכרזה על סיום כהונת ממשלת נתניהו, שנבחרה בקולות המחנה הלאומי ומנסה לבצע את מדיניות בל"ד". גם הוא

 השווה אותו לראש הממשלה לשעבר, אריאל שרון. "נתניהו רוצה כנראה להיות שרון, המחנה הלאומי יקיא אותו ויפיל את ממשלתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיין. אותה גברת בשינוי אדרת
צילום: גיל יוחנן
נתניהו. רמז להקפאה חלקית
צילום: AP
מחאת המתנחלים
צילום: מרים צחי
"יש גבול לחוסר האמינות". גרשון מסיקה
צילום: דודי ועקנין
מומלצים