שתף קטע נבחר

אפרתי לא גרם נזק ממשי? "מקומם ומזעזע"

מאבטח הרמטכ"ל ערער על הרשעתו, ד"ר דנה פוגץ' שייצגה את המתלוננת הגיבה: "אפרתי עשה כל שביכולתו כדי לפגוע; מי יודע מה היה מצבה אם לא הייתה ניצלת ברגע האחרון?"

לאחר שעורכי דינו של ארז אפרתי הגישו לבית המשפט העליון ערעור על העונש שנגזר עליו, בסביבתה של הצעירה שהותקפה מינית תקפו את הטיעונים שלפיהם הוא "לא גרם למתלוננת נזק פיזי ממשי".

 

ד"ר דנה פוגץ', יו"ר "מרכז נגה" לנפגעי עבירה בקריית האקדמית אונו, שייצגה את המתלוננת בפרשה, אמרה ש"מקוממת ומזעזעת טענת אפרתי שלפיה לנפגעת לא נגרם נזק ממשי ולכן יש להקל בעונשו. אין צורך להזכיר עד כמה חמור הנזק הנפשי בפגיעה שכזו".

 

לדבריה, "אין ספק שבית המשפט התחשב מראש בנסיבותיו של העבריין כאשר גזר עליו פחות ממחצית העונש המירבי האפשרי". על אפרתי נגזרו 8 שנות מאסר בפועל.

 

עורכי דינו של אפרתי, בני וקרן נהרי, טענו כי ההחלטה להחמיר עם מרשם הייתה שגויה והסבירו כי "מדובר בפרשה שהיא טרגדיה רב-צדדית.

הוא עמד להינשא ולהגשים את חלומו להקים בית בישראל, אולם בסופו של יום, תכניותיו לא התקדמו במסלול הנזכר - ולו מפאת אותו ערב ארור שנחרט בזיכרונו לעד".

 

על כך ביקשה פוגץ' להזכיר כי "אפרתי עשה כל שביכולתו כדי לפגוע, ומי יודע מה היה מצבה של המתלוננת - אם לא הייתה ניצלת ברגע האחרון בידי אזרח אמיץ".

 

בערעור שהגישו פרקליטיו של אפרת טענו גם כי מבחינתו, "הפכה מדינת ישראל בפרק זמן קצר מישות מדינית לישות מאשימה במסגרת הליך פלילי. ההליך 'מדינת ישראל נגד ארז אפרתי' לא עלה בדמיונו של אפרתי, אפילו בחלומותיו הפרועים ביותר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר דנה פוגץ'. "עשה הכל כדי לפגוע"
צילום: טלי צומברג
ארז אפרתי. קיבל את המגיע לו?
צילום: ירון ברנר
מומלצים