שתף קטע נבחר

חשד ל'תג מחיר': רכב הוצת, "נקמה" על הקיר

המשא ומתן המדיני מתחדש מחר במצרים, ונראה שהקיצונים בשני הצדדים מנסים לסכל כל התקדמות. בכפר עוריף דיווחו על מכונית שהוצתה, על שתיים נוספות נשפך חומר דליק. כתובת "נקמה" רוססה על אחד הבתים, תושב סיפר שמתנחלים יידו לעברו אבן וניפצו את חלון רכבו. המתנחלים: העלילה מגוחכת

יום לפני עוד פסגת שלום, השטחים שוב מאיימים להתלקח - והפעם נראה שאלו קיצונים יהודים שזורעים פורענות. בפעולת "תג מחיר" לפנות בוקר (יום ב') בכפר עוריף שבשומרון, שרפו אלמונים רכב של תושב פלסטיני וריססו כתובת "נקמה" על אחד הבתים.

 

לפי אנשי כוחות הביטחון הישראלים, על שתי מכוניות נוספות נשפך חומר דליק, אך הן לא הוצתו. אחד הפלסטינים סיפר שכשהגיע לכפר לפנות בוקר, ראה את המתפרעים יוצאים ממנו. לדבריו, הם השליכו לעברו אבן וניפצו את חלון מכוניתו.

 

פאוזי שחאדה, ראש מועצת הכפר עוריף, סיפר ל-ynet ששכנים שהיו בקרבת מקום ראו ארבעה מתנחלים שהיו מעורבים בהצתת הרכב "וכעת אנחנו בודקים אם הם גרמו נזקים במקומות נוספים". בצה"ל אמרו שדיווח התקבל דיווח, והאירוע נמצא בבדיקת מעבדת זיהוי פלילי של המשטרה.

 

בוועד מתיישבי השומרון הגיבו בגיחוך: "כבר נקעה נפשנו מהבדיות והסיפורים. כל רכב של תושב ערבי באזור השומרון, שעקב תקלה טכנית נשרף, הופך להאשמה ישירה נגד המתנחלים. אנו בטוחים כי מדובר בעלילה ובמקרה הטוב בספקולציה נטו".

 

לפני כשבועיים, ממש לפני הפסגה לחידוש המשא ומתן הישיר בוושינגטון,

 נרצחו בפיגוע ירי ליד חברון ארבעה תושבי בית חגי. למחרת נפצעו באזור רמאללה שני ישראלים נוספים. ברשות הפלסטינית הודיעו יממה לפני ראש השנה, כי עצרו שישה מחבלים, שאחראים לרצח בצומת בני נעים ולפציעתם של השניים בצומת רימונים.

 

אתמול הזהיר ראש השב"כ יובל דיסקין מהתגברות הטרור. לדבריו, ככל שיתקדם התהליך המדיני - כך יתגברו איומי הטרור וניסיונות הפיגועים נגד ישראלים. בסקירה בממשלה, דיסקין שיבח את פעילות הרשות הפלסטינית נגד הטרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רכב הוצת (ארכיון)
צילום: זכרייה סדה
מומלצים