שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ההמתנה לעודף תגרום לפקקים במנהרות הכרמל?
  מנהרות התעבורה הארוכות בישראל - בין הצ'ק פוסט ליציאה הדרומית-מערבית מחיפה, ייפתחו בעוד כחודשיים ככביש אגרה. נהגים שירכשו מנוי יחויבו באשראי, ונוסעים מזדמנים ואופנוענים ישלמו במזומן בלבד. התעריף: 11.4 שקלים לנסיעה מלאה

  שלב נוסף לקראת פתיחת מנהרות הכרמל בעוד פחות מחודשיים: הנהלת המנהרות החלה אתמול (ב') בהרשמה למסלול המהיר בכביש האגרה. הנרשמים - בדומה למנויים בכביש 6 - לא יצטרכו לשלם בכניסה לכביש, יחויבו באמצעות כרטיס האשראי והחשבון יישלח לבתיהם אחת לחודש.

   

   

  מנהרות הכרמל הן צמד מנהרות התעבורה הארוכות בישראל - שמחברות בין צומת הצ'ק פוסט במזרחה של חיפה ליציאה הדרומית-מערבית של העיר, סמוך למרכז תעשיות המדע. הנוסעים במנהרה צפויים לעבור מרחק של כ-6 ק"מ בתוך 4.5 דקות. למנהרות יציאה נוספת במחלף רופין, במרכז שכונת נווה שאנן. כריית המנהרות ארכה בפועל כשנתיים וחצי, והסתיימה בחודש יוני 2009. בתחילה חשבו המתכננים כי ניתן יהיה לפתוח חלק מהדרך כבר בחודש אפריל השנה, אולם לבסוף הוחלט כי המנהרות ייפתחו לכל אורכן ביחד.


   

  בכניסה למנהרות הוקמו עמדות תשלום ומחסומים. חיישנים במחסום הכניסה יזהו את כלי רכבם של המנויים, והמחסום ייפתח מיד. לעומת זאת, הנוסעים המזדמנים, שאינם מנויים, יצטרכו לשלם על הנסיעה במזומן.

   

  זאת, ככל הנראה, עלולה להיות נקודת התורפה של הפרויקט. תהליך התשלום עלול להיות ארוך בין השאר בשל תעריפי הנסיעה שאינם מעוגלים: נסיעה לכל אורכן תעלה 11.4 שקלים, ואילו נסיעה של מחצית הדרך (עד או ממחלף רופין) תעלה 5.7 שקלים. עמדות התשלום הוקמו רק בקצה המנהרות, וכל הנוסעים שיעלו לכביש במחלף רופין, ישלמו בעת היציאה.

   

  מהנהלת הפרויקט נמסר אתמול כי אוטובוסים יצטרכו לשלם פי 3 מכלי רכב פרטיים, ומשאיות פי 5, במטרה למנוע עד כמה שניתן כניסה של משאיות למנהרה. אופנועים ייאלצו לשלם רק במזומן ורוכביהם לא יוכלו לרכוש מנויים. אגב, כניסת הולכי רגל למנהרה אסורה לחלוטין.

   

  המוקדים בהם ניתן להירשם למסלול המהיר נפתחו במרכזי הקניות הגדולים בחיפה - גרנד קניון, קניון חיפה, לב המפרץ, הקיריון וחוצות המפרץ. כמו כן ניתן להירשם במוקד טלפוני במספרים *5424 או 04-6895424, ובאתר האינטרנט של המנהרות.

   

  כמו כן, מאחר ושירותי הגבייה בכביש יהיו משותפים לאלה של כביש 6, ניתן יהיה להירשם גם במרכזי השירות של "דרך ארץ".

   

  אורי לופט, סמנכ"ל השיווק והתפעול של מנהרות הכרמל, אמר כי אחד השיקולים בפתיחת הרישום המוקדם, הוא הכוונה לאפשר שימוש אופטימלי ונוח בכביש כבר מהיום הראשון לפתיחת המנהרות.

   

  בימים אלה העבודות בכבישי הגישה והמוצא מהמנהרות מגיעות לסיומן, באזור הצ'ק פוסט ובמרכז תעשיות המדע. ביציאה בנווה שאנן הוקם מחלף ענק ובו שבעה גשרים, שייווסת את התנועה לחלקיה השונים של השכונה.


  פורסם לראשונה 13/09/2010 21:44

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מחסומים הוקמו בכניסה
  צילום: דורון גולן
  לא מעודדים כניסת משאיות
  צילום: אחיה ראב"ד
  6 ק"מ תוך 4.5 דקות
  צילום: דורון גולן
  מומלצים