שתף קטע נבחר

וינשטיין לשרים: ניתן לבחון שוב את גירוש הילדים

בתשובה למכתבו של השר הרצוג כתב היועץ המשפטי לממשלה כי "מוצע לבחון את כלל הנתונים שהצטברו בנושא על מנת שישמשו תשתית לדיון בשאלה האם לשנות מהחלטת הממשלה"

הישועה לא תגיע מהפן המשפטי: היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, השיב לפנייתו של שר העבודה והרווחה, יצחק (בוז'י) הרצוג באשר להחלטת הממשלה לגרש את ילדי העובדים הזרים. לדברי וינשטיין, מאחר שאין פגם חוקי בהחלטה, השרים יהיו אלה שיצטרכו לבחון את הנתונים שהצטברו באחרונה במשרד הפנים כדי לבחון את שינוי החלטת הממשלה.

 

"הריני להשיבך כי הממשלה רשאית לשנות מכל החלטה שקיבלה, וזאת משיקולים ענייניים ועל בסיס תשתית עובדתית ראויה", כתב וינשטיין, "מוצע לבחון את כלל הנתונים שהצטברו במשרד הפנים בשבועות האחרונים בנושא, על מנת שישמשו תשתית לכל דיון בשאלה האם לשנות מהחלטת הממשלה".

 

השר הרצוג פנה במכתב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבחון מחדש את העמדה המשפטית שהציג משרד הרווחה באשר לילדי העובדים הזרים. לטענת השר הרצוג, ניתן לקיים בחינה מחודשת על החלטת הגירוש לאור הנתונים שנאספו מאז שהתקבלה.

 

השר תהה בפני וינשטיין האם הממשלה מוסמכת מבחינה משפטית לשנות אותה ולקבל החלטה חדשה על פטור גורף מגירוש הילדים.

 

המועד המדויק של גירושם של 400 הילדים עדיין לא ברור. גורמים במשרד הפנים אמרו כי לאחר החגים, ואחרי שהורי הילדים יקבלו הודעה בדבר דחיית בקשותיהם להישאר בישראל, תחל יחידת עוז, האמורה להוציא אל הפועל את הגירוש, בפעולות האכיפה שלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבחון ההחלטה. יהודה וינשטיין
צילום: יוני רייף
מומלצים