שתף קטע נבחר

עיתון מצרי זייף תמונה מוושינגטון: מובארק בחזית

"אל-אהראם" לא קיבל את העובדה שנשיא מצרים צעד בשולי השטיח האדום בטקס השקת השיחות הישירות, ובאתר שלו הציג תמונה ערוכה שבה הוא צועד בראש, במקום אובמה

מצרים משנה סדרי עולם - או לפחות את סדר המנהיגים בפסגה. עיתון הממסד המצרי, "אל-אהראם", נתפס אתמול (ג') בקלקלתו. עורכי אתר האינטרנט של העיתון שיבצו באחת הידיעות הראשיות תמונה "מבושלת" מטקס חידוש השיחות הישירות בוושינגטון לפני כשבועיים.

 

בניגוד לתמונה המקורית, שבה מוביל נשיא ארצות-הברית ברק אובמה את יתר ארבעת המנהיגים הפוסעים על השטיח האדום, בעוד נשיא מצרים חוסני מובארק נדחק לשוליה השמאליים של התמונה - בחרו באתר העיתון להציג תמונה שככל הנראה נערכה על ידי תוכנה גרפית, ובה נראה מובארק צועד בראש קבוצת המנהיגים.


התמונה המפוברקת שפורסמה ב"אל-אהראם". מובארק צועד בראש

 

לא כולם במצרים היו שבעי רצון מהתמונה הערוכה. נהפוך הוא: אתרים שונים ששמחו לאידו של "אל-אהראם" התחרו בינם בפרסום ידיעות החושפות את הזיוף. מבקרי ה"בישול" אף פתחו קבוצה בפייסבוק המונה מאות חברים. 


התמונה האמיתית. מובארק משמאל (צילום: רויטרס)

 

"הממשלה תמיד מביכה את עצמה", כתב אחד החברים בקבוצה, "אנו מקווים לקבל תגובה מ"אל-אהראם" על הזיוף הזה", כתב אחר, ואילו חבר שלישי הוסיף: "הכל בעיתונות זה זיוף ושקר".

 

עם זאת, עדיין לא ברור אם מדובר בטעות אנוש של עורך ששיבץ את התמונה הערוכה מבלי שידע על כך, או שמא מדובר

 בהחלטה מכוונת. לפי שעה, לא פרסם "אל-אהרם" תגובה רשמית להאשמות, אך אתרים אחרים דיווחו כי הוא מיהר להסיר את התמונה הערוכה. עם זאת, בדיקה העלתה כי היא המשיכה להתנוסס על גבי הידיעה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מובארק. שומרים על כבודו. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים