שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד לאסד: אין מקום לישראל באזור

דווקא ביום כיפור, יומיים לאחר ביקורו של השליח מיטשל, ביקר נשיא איראן בדמשק ונפגש עם עמיתו הסורי לשיחת חיזוק בין המנהיגים המבודדים. הם שוחחו על עיראק, לבנון והפלסטינים. אחמדינג'אד לא פספס ההזדמנות לקרוא להשמדת ישראל

מוודא שציר הרשע אינו חורק: נשיא איראן מחמוד אחמדינג'אד הגיע היום (שבת) לסוריה כדי להדק את הקשרים החזקים בין כה וכה בין המדינות, ונפגש עם עמיתו בשאר אל-אסד בדמשק. הפגישה נערכה יומיים לאחר שהשליח האמריקני המיוחד למזרח התיכון ג'ורג' מיטשל שוחח עם בכירים סורים במדינה על אפשרות חידוש שיחות המשא ומתן לשלום עם ישראל.

 

בטרם השניים נפגשו אמר אחמדינג'אד כי בכוונתו לדון עם הנשיא הסורי בנושאים אזוריים שונים, בדגש על עיראק, לבנון והסוגייה הפלסטינית.

 לטלוויזיה הממלכתית באיראן אמר אחמדינג'אד כי הוא ואסד ידונו "במהלכים של המערב באזור", ברומזו לנסיגה האמריקנית ההדרגתית מעיראק, במקביל למכבש הלחצים שוושינגטון מפעילה על התהליך השלום הישראלי-ערבי. "עלינו להיות מוכנים בהרמוניה", אמר. 

 

סוכנות הידיעות הסורית, סאנ"א, דיווחה בתום הפגישה כי השניים הדגישו זה בפני זה את הצורך לפעול לאיחוד הפלגים השונים בעיראק, כדי שתוקם במדינה ממשלה במהרה.

 במקביל, סוכנות הידיעות האיראנית בשפה האנגלית, "פרס טי.וי" דיווחה כי הנשיא אחמדינג'אד כינה את השיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים "כישלון", וחזר על דבריו מן העבר, לפיהם לישראל אין כל מקום בעתידו של המזרח התיכון.

 

מקורות דיפלומטים איראניים דיווחו כי הפגישה הייתה בת שעתיים, ונערכה בנמל התעופה בדמשק, בנוכחות שר החוץ הסורי, וואליד מועלם ושר הכלכלה של סוריה. בתום הפגישה המריא אחמדינג'אד לשיחות באלג'יריה, ומשם הוא צפוי להמשיך ישירות לניו יורק, להשתתף בכינוס העצרת הכללית של האו"ם, בה ישתתף גם הנשיא, שמעון פרס. אותם מקורות הוסיפו כי "שני המנהיגים התחייבו מחדש להמשיך בהתייעצויות בין שתי המדינות בכל הנוגע לאינטרסים השונים של האזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חידשו המחוייבות ההדדית. אסד ואחמדינג'אד
צילום: AP
מומלצים