שתף קטע נבחר

אבנים בדרך מביה"ח: "הרגשנו שנפלנו למלכודת"

בני משפחתה של נערה מרהט נאלצו לפנות אותה לחדר המיון בעיצומו של יום הכיפורים. הם התקשו להאמין כיצד תסתיים הנסיעה חזרה הביתה: "האבנים נפלו עלינו ממש כמו גשם", סיפרו שם. "נתקלנו בחבורה של פראי אדם"

כמו בכל יום כיפור היו כבישי ישראל כמעט ריקים ממכוניות, אבל אלו שבכל זאת נאלצו לנסוע בדרכים - זכו גם השנה למטר אבנים, כמיטב אותה מסורת מפוקפקת. מי שחוו אותה לפנות בוקר (שבת) על בשרם היו בני משפחת אלהוזייל מרהט, שנאלצו להעביר לטיפול בבית החולים "סורוקה" בבאר-שבע את בת משפחתם, נערה בת 16, שחשה ברע.

 

אמבולנס של מד"א הגיע לביתה והחל לפנות אותה לבית-החולים, וקרוביה של הנערה התלוו לו במכוניתם ונסעו מאחוריו. "בכביש הראשי היה דווקא שקט ולא הפריעו לי", אמר ל-ynet אחמד אלהוזייל, דודה של הנערה שנהג ברכב שבו נסעו הקרובים. "במיון הציעו לי לשנות את נתיב הנסיעה שלי ולנסוע עם אורות מהבהבים - אז החלטתי לנסוע דרך שכונת רמות בבאר-שבע".

 

באותו המסלול, בסביבות 4:00 לפנות בוקר, מצאו עצמם בני המשפחה נתונים למטר אבנים שניפצו את השמשה הקדמית של מכוניתם. "פחדנו מאוד. עצרנו באור אדום, האורות שלנו הבהבו ופשוט הרגשנו שנכנסנו למלכודת". ראיתי גברים צעירים זורקים עליי אבנים שנפלו עלינו ממש כמו גשם. נסעתי באדום ופשוט ברחתי. יצאנו מזה בנס ואני עדיין בהלם. גם האחיינית שלי פחדה והתחילה לצעוק. עד עכשיו היא מפחדת. אף פעם לא נתקלנו במצב כזה".

 

בעיני חסן אלהוזייל, אחיו של אחמד, נפלו הוא וקרוביו קורבן ללינץ'."האחים שלי עדיין שרויים בהלם ומודים לבורא עולם שלא נפגעו. הבנות פשוט התחילו לבכות. יש לנו מערכת יחסים מצוינת עם השכנים היהודים.

לא התכוונו לפגוע ברגשותיהם של אף אחד ובסך הכל, חזרנו מחדר המיון ונתקלנו בחבורה של פראי אדם. על זה האל לא יוכל לסלוח להם".

 

בני המשפחה ציינו כי בכוונתם להגיש תלונה במשטרה בגין האירוע, שלפי שעה אינו מוכר למשטרה. אירועים דומים נרשמו במהלך יום הכיפורים האחרון בכרמיאל. בירושלים יידו חרדים אבנים לעבר ניידת משטרה בשדרות חיים בר-לב. לא היו נפגעים באירוע. במקביל, עשרות צעירים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות מג"ב ואנשי משטרה סמוך לכפר עיסאוויה שבמזרח העיר. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. שישה מיידי אבנים נעצרו והועברו לחקירה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שמשת הרכב שנופצה
צילום: אלהוזייל חסן
מומלצים