שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  חשד: האקרים פרצו למחשבי עיתונאים וידוענים
  ל-ynet נודע כי עשרות אנשי תקשורת וידוענים קיבלו מכתב מהמשטרה בו נאמר להם שחשבון הפייסבוק שלהם נפרץ. החשודים הם אלו שפרצו למחשבי ההפקה ב"הישרדות" ופרסמו ספוילרים. אחד מאלו שחשבונו נפרץ: "זו חדירה חמורה לפרטיות"

  חושפי הספוילרים ב"הישרדות" חשודים גם שפרצו לחשבונות האימייל והפייסבוק של עשרות אנשי תקשורת וידוענים. כך נודע היום (א') ל-ynet. במפלג המחשבים של יחידת להב 433 שלחו בסוף השבוע הודעות אזהרה לעשרות אנשי תקשורת וידוענים שעל פי החשד, שם המשתמש והסיסמאות שלהם נגנבו על ידי אותם חשודים.

   

  במהלך חקירת החשודים בפריצה למחשבי עובדי "הישרדות", בדקו במשטרה האם אותם חשודים פרצו לחשבונות דואר אלקטרוני של אחרים. בבדיקה במחשביהם של החשודים התברר כי החשד היה נכון. החוקרים גילו פניות לחשבונות של אנשים נוספים, ביניהם עשרות אנשי תקשורת וידוענים.

   

  במכתב, עליו חתום פקד ירון בן-צבי, התבקשו בעלי החשבונות ליצור קשר עם המשטרה ולשנות סיסמה. "במסגרת תיק חקירה במפלג לחקירת פשעי מחשב, יחידת להב 433, עלה חשד כי חשבון הפייסבוק שלך נפרץ. ייתכן כי הפריצה בוצעה, בנוסף, גם לאחד מחשבונות האימיילים שברשותך. לצורך קבלת פרטים, פנה אלינו בטלפונים".

   

  אחד האנשים שקיבל היום הודעה מהמשטרה סיפר: "זו תחושה קשה ואני מנסה לשחזר עכשיו מה כתבתי ולמי בכל התקופה האחרונה. כשקיבלתי את ההודעה מהמשטרה חשבתי שעובדים עלי, אבל מתברר שהסיפור אמיתי לחלוטין. זו חדירה חמורה לפרטיות ואני מקווה כי ימצו איתם את הדין".

   

  דובר אגף החקירות במשטרה, סגן-ניצב עמי בן דוד, אישר את הדברים ומסר בתגובה: "במסגרת חקירת פרשת הישרדות

   עלה חשד כי נפרצו חשבונות פייסבוק של אזרחים נוספים. בעקבות זאת מפלג עבירות מחשב עידכן אישית את חלק מאותם אנשים על מנת לנקוט אמצעי זהירות".

   

  בתחילת החודש עצרה המשטרה תושב חיפה בן 18 ותושב באר-שבע בן 19, החשודים שפרצו למחשבי ההפקה של התוכנית הישרדות בערוץ 10, והשתמשו בתכנים כדי לפרסם ספוילרים. על-פי החשד, השניים הסתייעו בנער בן 13 שנחקר אף הוא בפרשה, במטרה להשיג מידע פנים שיקדים את שידורי התוכנית. במשטרה בודקים אם השניים העבירו את המידע לגופים מסחריים, כדי להעניק לאותם גופים יתרון שיווקי. ייתכן שהשניים הפיקו רווח מפרסום מוקדם של תוצאות התוכנית, והעברתו לגופים המסחריים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פייסבוק. פרצו לחשבונות
  צילום: קובי קואנקס
  גמר הישרדות. פרסמו ספולירים
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים