שתף קטע נבחר

הפגנה למען שליט: חייל צה"ל אינו תרנגול כפרות

הוריו של החייל החטוף הפגינו מול משרד ראש הממשלה, אך רק כמה שרים הגיעו לדרוש בשלומם. נועם שליט אמר ל-ynet כי על-פי הידוע לו, לא חלה התקדמות במגעים לשחרור גלעד - והדגיש כי הוא ובני משפחתו יישארו באוהל המחאה

בני משפחת שליט נמצאים כבר יותר מחודשיים במאהל מול בית ראש הממשלה בירושלים, אך לדברי נועם שליט - אביו של החייל החטוף - הוא אינו מתכוון להפסיק את המחאה. היום (א') הגיעו כמה שרים לחזק את בני המשפחה, שהחזיקו שלטים מול משרד ראש הממשלה, שם התקיימה הישיבה השבועית.

 

נועם שליט החזיק שלט, עליו נכתב: "חייל צה"ל אינו תרנגול כפרות. אל תזרקו על גלעד את כל החטאים". אמו של גלעד, אביבה שליט, החזיקה שלט עליו נכתב: "נתניהו - מדינה שתשכח את חייליה, סופה של חייליה ישכחו אותה". על שלט גדול נוסף, שהניפו המפגינים, נכתב: "גלעד חטאנו לפניך. ממשלת ישראל". גם שלטים ובלונים עליהם נכתב "הצילו" הובאו למחאה.


אביבה ונועם שליט בהפגנה עם השר נאמן (צילום: גיל יוחנן)

 

גם הפעם התחמקו רוב השרים מפגישה עם בני המשפחה, אך כמה מהם ירדו ושאלו את בני הזוג אביבה ונועם שליט לשלומם - ביניהם שר המשפטים, יעקב נאמן. בשיחה עם ynet אמר נועם שליט כי, ככל הידוע לו אין התקדמות במגעים

לשחרור בנו. "אנו ממשיכים כרגיל בירושלים כפי שעשינו בחודשיים האחרונים, אנו מתכוונים להישאר פה עד שחרורו של גלעד. אין בינתיים שום פריצת דרך לשחרורו, יש מאמצים לחדש את השיחות, אך אין כותרות חדשות".

 

בשבוע הבא צפויים מספר ישראלים לפעול בז'נבה, מול מטה האו"ם. המפגינים צפויים להקים במקום ביום שני סוכה וביום שלישי בשבוע הבא צפויה הפגנה בדרישה שהאו"ם והצלב האדום יפעלו לשחרורו של גלעד ולהחלת זכויותיו, בין השאר באמצעות ביקור של הצלב האדום במקום בו הוא מוחזק. אחיו של גלעד, יואל, אמור ליצג את המשפחה באירוע בשוויץ.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט בהפגנה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים