שתף קטע נבחר

כמו גדולים: בני 16 תצפתו על בתים, פרצו וגנבו

חקירה בעקבות שורה של פריצות מתוחכמות לבתים באזור תל-אביב, העלתה חשד כי מאחורי המעשים לא עומדים גנבים ותיקים ועתירי ניסיון, אלא קבוצת נערים וצעירה בת 21

מי עומד מאחורי שורה של פריצות מתוחכמות לכמה בתים באזור תל-אביב? במחלק הנוער של משטרת מרחב דן חושדים כי לא מדובר בכנופיה של גנבים ותיקים בעלי ניסיון רב, אלא דווקא בחבורת בני נוער בני 16. שלושה נערים וצעירה בת 21 נעצרו בימים האחרונים בחשד למעורבות במעשים, ומחר (יום ב') יוגש כתב אישום נגד אחד מהם.

 

מחקירת המשטרה, שנוהלה תחת פיקודו של ראש מחלק הנוער במרחב, רב-פקד צ'רלי סבג, עולה כי הכנופיה פעלה במשך כמה חודשים. לפי שעה חושדים במשטרה כי הנערים היו מעורבים בפריצה לארבעה בתים, אולם מאמינים כי בימים הקרובים תעלה כמות המקרים ליותר מעשרה. החשוד המרכזי במעשים נעצר לאחר שבביתו נמצא חלק מהציוד שנגנב.

 

עוד עולה מהחקירה כי הכנופיה נהגו לעקוב אחר בעלי הנכסים שאליהם התכוונו לפרוץ, ונהגו לאסוף מידע על נסיעותיהם ויציאותיהם מהבית. במהלך ימי ראש השנה, אזל מזלה של הכנופיה אחרי שגבר שהבחין בהם פורצים לבית פרטי ברמת-גן - מיהר להזעיק שוטרים שתפסו את הנערים "על חם".

 

הנערים, שלחלקם עבר פלילי עשיר, הכחישו בתחילה את המיוחס להם, אך בהמשך נשברו והודו.

 מחקירתם עולה כי בין היתר נהגו לגנוב מחשבים אישיים, מצלמות וידאו, תכשיטים יקרי ערך וכסף מזומן בהיקף של עשרות אלפי שקלים. בחלק מהמקרים, לא הסתפקו הנערים בביזה וגרמו נזקים כבדים גם לרכוש.

 

שניים מהחשודים במעורבות בכנופיה שוחררו לפי שעה ממעצר, ואילו מעצרה של הצעירה הוארך בארבעה ימים. עם זאת, פרקליטה של הצעירה ערער לבית המשפט המחוזי, וזה החליט לשחררה בערבות לאור עברה הנקי. לפי החשד, תפקידה של הצעירה היה לתצפת בשעה שהנערים פורצים לבתים. חקירת המשטרה נמשכת ומעצרים נוספים צפויים להתבצע כבר בימים הקרובים. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רפ"ק סבג. דפוס פעולה דומה
צילום: יואב זיתון
מומלצים