שתף קטע נבחר

גורם פלסטיני: אולמרט סיכם עם ארה"ב, לא איתנו

ראש הממשלה לשעבר אמר שהאמרקינים הסכימו לקלוט מאה אלף פליטים במסגרת הסכם שלום, גורם פלסטיני טוען שהמחלוקת בסוגייה נמשכה עד לרגע האחרון של המו"מ

"סיכומיו של אהוד אולמרט עם האמריקנים אינם אמורים לחייב אותנו" - כך אמר הערב (יום א') ל-ynet גורם פלסטיני בתגובה לדבריו של ראש ממשלת ישראל לשעבר לפיהם הגיע לסיכום עם וושינגטון, כי במסגרת הסכם שלום עם הפלסטינים - תקבל ארה"ב לתחומיה כמאה אלף פליטים.

 

"הסיכומים עליהם מדבר אולמרט הם כנראה עם הצד האמריקני", אמר הגורם והוסיף כי בין הצדדים המשיכה להתקיים עד לרגע האחרון מחלוקת באשר למספר הפליטים שאמורים לשוב לישראל במסגרת הסדר הקבע. "אנחנו דרשנו מספרים שהיו אמורים להגיע למאות אלפים, בעוד שבצד הישראלי דיברו על הרבה פחות".

 

עם זאת, אישר הגורם כי בנוסף לתוכניות ליישב פליטים בירדן, הסכימו מספר מדינות בעולם לקלוט מאות אלפי פליטים. לדבריו, מדובר בין היתר בקנדה, ארה"ב ומדינות בסקנדינביה.

 

בהופעה בכנס של "יוזמת ז'נבה" אמר אולמרט: "לו היינו מגיעים להסכם, זה היה משנה את מפת העולם ואת המזרח התיכון כולו. איננו אשמים. אם אין הסדר, זה קרה כי הצד הפלסטיני לא היה מוכן לעשות את הצד הנוסף שאנחנו עשינו... אמרתי לאבו-מאזן, שיש מספר מינימלי שנהיה מוכנים לקלוט על בסיס הומניטרי, כדי להכיר בסבל. המספרים היו נמוכים מ-20 אלף. אך זה היה דורש את סוף הסכסוך והכרזה פלסטינית על סוף התביעות". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. סיכום לא ממומש
צילום: מתי אלמליח
מומלצים