שתף קטע נבחר

ח"כ שנלר על תוכנית אולמרט: כמו השמאל הקיצוני

דברי ראש הממשלה לשעבר בכנס של יוזמת ז'נבה זוכים למענה חריף מצד מתנגדיו מקדימה. ח"כ עתניאל שנלר קרא ליו"ר מפלגתו לכנס את מוסדות המפלגה כדי להתנער מדברי אולמרט

ח"כ עתניאל שנלר (קדימה) יוצא הבוקר (יום ב') בהתקפה חריפה על דברי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, חבר מפלגתו, וטוען שראשי המפלגה צריכים להתייצב במרכז המפה ולא לצד אנשי יוזמת ז'נבה. אמש השתתף אולמרט בכנס של יוזמת ז'נבה ודיבר בעד פתרון שתי מדינות על בסיס גבולות 67' וחלוקת ירושלים.

 

שנלר, תושב ההתנחלות מעלה מכמש, קורא ליו"ר קדימה, ציפי לבני, לכנס את מוסדותיה ולקבוע את העמדות המדיניות של המפלגה. "הצעת אולמרט לחלוקת ירושלים, ויתור על ריבונות בעיר העתיקה ובהר הבית, חזרה לגבולות 67' וקבלת עשרות אלפי פליטים לגור ביפו חיפה ובאר שבע היא תוכנית השמאל הקיצוני. קדימה היא מפלגת מרכז ועל מנהיגיה להתנער מהצהרותיו של אולמרט. לא נחזור על מתווה אולמרט והצהרותיו".

 

ח"כ דליה איציק, המשמשת כיו"ר סיעת קדימה בכנסת, אומרת בתגובה לתביעת שנלר לכינוס מוסדות המפלגה: "ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט נאלץ ליזום מהלך מדיני כדי להבטיח את האינטרסים של ישראל. הרעיון בבסיסה של היוזמה מקובל גם על ראש הממשלה הזה ומהותו שתי מדינות לשני עמים שיבטיחו את הרוב היהודי הדמוקרטי בישראל. אולמרט הוכיח שבלא יוזמה מדינית של ישראל, המצב עלול להיות גרוע פי אלף. ישראל עלולה לשלם על כך מחיר שלם בזירה הבינלאומית. יוזמת אולמרט מבורכת ואין להטיל בה דופי".  

 

אולמרט התייחס בהרחבה בכנס יוזמת ז'נבה למתווה ההסכם הרצוי, בין היתר לסוגיית ירושלים: "השליטה באגן הקדוש תהיה בנאמנות בינלאומית של חמישה צדדים. אם נגיע להסכמה על זה, העולם ירעד מהתרגשות. זה יהיה דבר דרמטי, וזה ישפיע בצורה שאיננו יכולים לשער. אם לא ננקוט בדרך שהצגתי, אין סיכוי להסכם. בפגישה האחרונה עם אבו מאזן, הצגתי בפניו תוכנית כולל מפות...הייתי ראש העיר במשך 10 שנים. אני לא חושב שמישהו נלחם על אחדותה יותר ממני".

 

לדברי אולמרט, "הטקטיקה במשא ומתן לא חשובה. חשוב מה אנחנו רוצים, וצריך לומר את הדברים. חייבים להגיע להסכמה שהפיתרון יהיה על גבולות 67'. לא אכנס לשאלת חילופי השטחים. אני מקווה שזה יעמוד בקרוב על שולחן המשא ומתן", הוסיף אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט וביילין קרובים, אמש
צילום: מתי אלמליח
צילום: אלי אלגרט
להתנער מהצעות אולמרט. שנלר
צילום: אלי אלגרט
מומלצים