שתף קטע נבחר

ברוורמן נגד ליברמן: "חילופי אוכלוסייה - פופוליזם"

השר לענייני מיעוטים תקף את דבריו של שר החוץ לפיהם העיקרון שצריך להנחות את ישראל במו"מ עם הפלסטינים הוא חילופי אוכלוסיות: "אמירותיו הגזעניות של ליברמן גורמות נזק לישראל"

אבישי ברוורמן יוצא נגד שר החוץ. השר לענייני מיעוטים תקף היום (יום ב') את דברי אביגדור ליברמן, שאמר אתמול כי המשא-ומתן עם הפלסטינים צריך לכלול חילופי אוכלוסיות ושטחים, במסגרתם יועברו חלק מאזרחי ישראל הערבים לשליטת הרשות הפלסטינית.

 

"חילופי שטחים בוואדי-ערה אינם עומדים על הפרק", אמר ברוורמן בביקור באום אל-פחם. "הניסיון של ליברמן לעלות את הנושא על סדר היום הינו פופוליזם זול הנובע מהצורך שלו להצדיק את קיומו".


ברוורמן וראש העיר אום אל-פחם. "למחוק את כתם האפליה" (חגי אהרון) 

 

השר הגיע לעיר כדי להשתתף בטקס לציון חלוקתם של 150 מחשבים לילדים במסגרת פרויקט "מחשב לכל ילד". הביקור נערך סמוך ליום השנה לציון מהומות אוקטובר 2000 בהן נהרגו 13 ערבים ישראלים מאש כוחות הביטחון.

 

"אנו מציינים עשר שנים לאירועים, ועלינו לעשות מאמצים גדולים כדי לא לחזור על ההתרחשויות", אמר השר. "ועדת אור קבעה כי יש לעשות הכל למחיקת כתם האפליה. ממשלת ישראל חייבת לראות ביישום מסקנות הוועדה עדיפות עליונה, כדי לפתוח עשור חדש של שוויון ושותפות כלפי האזרחים הערבים - 

אך השר ליברמן, באמירותיו הגזעניות, מסב נזק לישראל ופוגע ביחסים בין יהודים לערבים".

 

ראש עיריית אום אל-פחם, חאלד חמדן, התייחס גם הוא לדבריו של שר החוץ ואמר כי הוא מעודד מתגובתו של ברוורמן: "כל מה שאמר ליברמן מזיק ליחסים בין שני העמים. אנו חלק מהמדינה הזו, בעלי האדמה. האדמה הזו צריכה להספיק לשני העמים".

 

מוקדם יותר היום הבהיר שר החוץ כי דבריו בנוגע לחילופי האוכלוסיות נאמרו על דעת עצמו ולא משקפים את עמדת הממשלה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברוורמן בביקור. חילק מחשבים
צילום: חגי אהרון
ליברמן. "עמדתי אינה מייצגת"
צילום: גיא אסיאג
מומלצים