שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות

   רשות המסים תקל על העצמאים בתשלום המע"מ

   ראשי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים: תשלום מע"מ בעת קבלת הכסף, שחוקק כהוראת שעה, יהפוך לתקנה קבועה. בנוסף, תוקדם ליונאר 2011 העלאת תקרת ההכנסה למעמד עוסק פטור מ-75 אלף שקל ל-100 אלף שקל

   בשורה לעצמאים: תשלום מע"מ בעת קבלת הכסף, יהפוך לתקנה קבועה. עד כה נאלצו העצמאים לשלם את המע"מ עוד לפני שקיבלו את התשלום, מה שהביא אותם לא פעם למצוקה כספית ובעיית אשראי.

    

   האפשרות לשלם את המע"מ עם קבלת התשלום (במזומן), התאפשרה כהוראת שעה, שתוקפה הוארך מעת לעת. בפגישה שהתקיימה בסוף השבוע האחרון, בין ראשי לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים ורשות המסים, סוכם כי הוראת השעה תהפוך לתקנה קבועה.

    

   בנוסף התחייב מנהל רשות המסים, כי תצא הוראה של החשב הכללי, לגופי ומשרדי הממשלה השונים, שלא להתנות את התשלום לעסקים בעד ביצוע העבודה בהגשת חשבונית מס.

    

   במצב הנהוג כיום, עם הגשת החשבונית מחויב בעל העסק בתשלום המע"מ. במסגרת הוראת החשכ"ל החדשה, תוגש החשבונית עם קבלת התשלום, כך שבעל העסק לא יצטרך לממן את המע"מ מראש, טרם קבלת התשלום הכספי עבור עבודתו.

    

   עוסק פטור - בהכנסות עד 100 אלף שקל

   עוד סוכם בפגישה, כי תקרת ההכנסה למעמד עוסק פטור, שהועלתה מ-75 אלף שקל ל- 100 אלף שקל ואמורה הייתה להיכנס לתוקפה בינואר 2012 תוקדם, ותיכנס לתוקפה כבר בינואר 2011.

    

   נשיא להב ויו"ר ועדת הכלכלה של לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, עו"ד יהודה טלמון אמר בתום הפגישה: "אני מברך את יו"ר רשות המסים על הליכתו לקראת בעלי העסקים במדינת ישראל ועל פתיחה מוצלחת לשנה, כעת ישתלם יותר לבעלי העסקים במדינת ישראל בכלל ולעסקים הקטנים והבינוניים בפרט לעשות עסקים עם הממשלה והגופים הציבוריים וזה עם זה".

   פורסם לראשונה 20/09/2010 18:42

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מתחילת שנה הבאה, עוסק פטור: עד הכנסות של 100 אלף שקל
   צילום: Index Open
   מומלצים