שתף קטע נבחר

וילנאי: אהוד ברק נכשל בניהול מפלגת העבודה

כאילו לא מספיקה המתקפה של אולמרט, גם סגנו של שר הביטחון יוצא נגדו ומותח ביקורת על התנהלותו במפלגה. וילנאי הבהיר: "תומך בו כשר ביטחון"

האם גם תומכו האחרון של יו"ר מפלגת העבודה, אהוד ברק, מפנה לו את הגב? בזמן ששר הביטחון נמצא במסע עבודה בארצות הברית, סגנו מתן וילנאי, נפגש אמש (יום ב') עם פעילים בביתו של מנהל הסניף בעיר, שאול דור, ומתח ביקורת על ברק ועל ניהול המפלגה.

 

פעילים שנכחו במפגש סיפרו כי וילנאי אמר שברק נכשל בניהול המפלגה,

והוא אינו יכול להוביל אותה. "מבחינת ניהול המוסדות, וזה שהוא נתן לסגור את כל הסניפים, מהבחינה הזאת הוא נכשל", אמר וילנאי לפעילים שהגיעו למפגש, והציגו בפניו את תלונותיהם על מצבה של מפלגת העבודה.

 

בתגובה לדברי חלק מהפעילים על איחוד עם קדימה, אמר וילנאי - ספק בצחוק, ספק ברצינות - כי שתי המפלגות צריכות לרוץ יחדיו ביחס של שניים לאחד, אך רמז שאיחוד הכוחות בין העבודה לקדימה הוא מהלך נכון מבחינה אידיאולוגית. "וילנאי דיבר על האפשרות הזאת, ואמר שאיחוד זה לא דבר בלתי נמנע, וזה היה צריך לקרות", סיפר דניאל אנטר, חבר מרכז מפלגת העבודה שנכח בפגישה.

 

אנטר אמר כי הופתע מדבריו הקשים של וילנאי.

"במקום להגן על ברק, במקום לשמור על ברק, הוא אמר עליו שהוא נכשל ולא יכול להוביל את המפלגה. זה לא נכון להגיד את זה במפגש כזה. הוא היה צריך לתת גיבוי ליושב ראש המפלגה ולשר הביטחון. יש דברים שמותר לומר בתוך משפחה, אך כשאתה יוצא החוצה, צריך להיות יותר ממלכתיים".

 

יואב ג'מיל, שנכח גם הוא בפגישה, סיפר כי לדעתו "וילנאי לא התייחס ברצינות לאיחוד עם קדימה, אך שמע את האנשים מדברים והתייחס אליהם. עם זאת, הוא אמר שמבחינת ניהול המוסדות, ברק נכשל". יועץ התקשורת של וילנאי אמר, כי "הוא תומך באהוד ברק כשר ביטחון וכיו"ר המפלגה. הדברים נאמרו בהקשר רחב יותר בעקבות מצבה הנוכחי של מפלגת העבודה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
וילנאי. תומך ומבקר
צילום: מתי אלמליח
ברק. שוהה בארה"ב
אריק שמחוני, משרד הביטחון
מומלצים