שתף קטע נבחר

אחמדינג'אד באו"ם: מנהיגי המערב לא יביאו צדק

אתמול הוא יצא בזמן נאום פרס, היום הוא נאם ב"וועידת המילניום" בעצרת הכללית של האו"ם ותקף את המערב. "אלה שמתחשבים רק באינטרסים שלהם לעולם לא יוכלו להביא צדק ושגשוג לעולם"

"ועידת המילניום" באו"ם נמשכת גם היום (ג') ומנהיגי העולם בוחנים דרכים לקדם את תוכנית האו"ם להתמודד עם עוני, רעב ותמותת ילדים ברחבי העולם. נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, הגיע אף הוא לניו-יורק כדי לנאום בעצרת הכללית של האו"ם.

 

"אלה שמתחשבים רק באינטרסים שלהם לעולם לא יוכלו להביא צדק ושגשוג לעולם", אמר נשיא איראן בנאומו, ברומזו להשקפת העולם שלו לפיה מנהיגי מעצמות המערב והקפיטליזם נמצאים בשקיעה. הוא לא התייחס בדבריו לתוכנית הגרעין של ארצו או לישראל, אך תהיה לו הזדמנות נוספת בנאום שיישא בעצרת הכללית ביום חמישי הקרוב.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס, עלה אתמול על דוכן הנואמים - בעוד נשיאי איראן ולבנון עזבו בהפגנתיות את האולם. בפתח נאומו אמר פרס: "ההיסטוריה נכתבה בדם. רוב המלחמות התנהלו על שטחים. כיום, המדע, היצירתיות והידע תפסו את מקומן של הקרקעות כמקור העושר העיקרי".

 

פרס שלח איתותי שלום גם לדמשק, ואמר כי "אנו מוכנים לפתוח במשא-ומתן ישיר גם עם סוריה, באופן מיידי. אנו מחויבים לסייע במימוש מטרות הוועידה ונושאים גם כן בנטל הצלת העולם מן ממלחמות ורעב. ללא שלום, העוני יישאר. ללא אוכל - השלום לא יצליח. על המדינאים לגייס את כוחותיהם הפוליטיים כדי להשיג שלום".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים