שתף קטע נבחר

לבני ומופז נפגשו לצהריים כדי ליישר את ההדורים

אחרי נתק ממושך ומסכת האשמות הדדיות, יזמה יו"ר קדימה מפגש עם מי שנחשב ליריבה המר ביותר במפלגתה. בסביבתו של מופז ציינו לחיוב את האווירה

פיוס פנימי. לאחר תקופה ארוכה של מתח, התקפות הדדיות חריפות ונתק בין השניים, נפגשו היום (ג') יו"ר קדימה, ציפי לבני, ויריבה המר שאול מופז, לארוחת צהריים במסעדה בירושלים.

 

הפגישה נערכה ביוזמתה של לבני, שביקשה ליישר את ההדורים עם מופז ולהביא לאחדות שורות בקדימה. מופז הטיח בעבר האשמות קשות בלבני, בין היתר בכך שפגעה במפלגה ובכך שטען כי היא נוהגת בחוסר אחריות לאומית. לבני, מצדה, טענה כי מאז הפריימריז לראשות המפלגה עוסק מופז ב"בכיינות".

 

אותם חילופי דברים קשים הם שהביאו, בסופו של דבר, לנתק הממושך בין השניים. מלשכתו של מופז נמסר כי "לבני בקשה פגישה והשניים שוחחו על נושאים שעל סדר היום המדיני".

אנשיו של מופז ציינו כי הפגישה נערכה ברוח טובה. בלשכתה של לבני סירבו להתייחס.

 

שיא העימות בין השניים נרשם בתחילת השנה, אז האשים מופז כי "לבני גורמת נזק למדינת ישראל, לקדימה ולחברי הסיעה. כשאני רואה את הנזקים שהיא גרמה, אני לא יכול לשבת בשקט.

 

שעות ספורות לאחר אותה התבטאות, ערכה לבני "גיבושון" לחברי הכנסת של התנועה בניסיון להרגיע בה את הרוחות. גם אותו מהלך פייסני זכה לביקורת נוקבת מצד מופז, שאמר על לבני: "במקום לגבש את הסיעה בעשייה, היא עושה את זה במסעדה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוב מחייכים. לבני ומופז (ארכיון)
צילום: ירון ברנר
מומלצים