שתף קטע נבחר

אריק שרון צפוי לשוב לביתו בחוות השקמים

"ידיעות אחרונות" מדווח כי ראש הממשלה לשעבר השקוע בתרדמת יעבור לתקופת ניסיון לחדר השינה הביתי שלו. בבית כבר הוצבו המכשירים ואף הותקנה מעלית מיוחדת

בעוד כמה חודשים ימלאו חמש שנים לשקיעתו של ראש הממשלה אריאל שרון בתרדמת. במצבו אין שינוי, אך בקרוב הוא צפוי לשוב לביתו בחוות השקמים שבנגב - לשם יעבור לתקופת נסיון עם כל המיכשור הרפואי ששומר אותו בחיים. כך מדווח הבוקר (יום ד') "ידיעות אחרונות".

 

בימים האחרונים הושלמו ההכנות לקראת חזרתו של שרון לבית ולסביבה שכה אהב, בחווה שבה קבורה רעייתו לילי ז"ל. המעבר אמור להתרחש בשבועות הקרובים, בשלב ראשון למספר ימים, לאחריהם יחזור לבית החולים. אם יתברר שהטיפול הרפואי המתאים מתאפשר גם בבית, ראש הממשלה לשעבר צפוי לחזור באופן קבוע לחווה.

 

בבית הוצבו המכשירים המתאימים וכן הותקנה מעלית שתוכל להעביר את שרון מקומת הקרקע לחדר השינה הקבוע שלו, בקומה השנייה.

 

שרון בן ה-82 שוכב מחוסר הכרה בבית החולים מאז ינואר 2006, תחילה בהדסה בירושלים ולאחר מכן ב"שיבא" בתל-השומר.

 בעבר נטען שהנהלת "שיבא" פנתה למשפחת שרון וביקשה ממנה לפנות את ראש הממשלה לשעבר ממחלקת השיקום של בית-החולים לבית המשפחה בליווי אחות צמודה, "לאחר שהתברר שאין מקום להעניק לו שירותים רפואיים מיוחדים בבית-החולים". אך לפי הפרסום הבוקר, בניו עומרי וגלעד הם שביקשו את המעבר.

 

מהמרכז הרפואי שיבא שבתל השומר נמסר, כי "הנהלת בית החולים מברכת על ההחלטה מתוך אמונה שטוב יותר ל'אריק של כולנו' לחיות את חייו בחווה מוקף ביקיריו ובנופים אותם אהב מאשר בחדר בבית החולים. צוות בית החולים יעשה הכול על מנת לסייע למשפחה בביצוע ההעברה בצורה הטובה, היעילה והמקצועית ביותר. אם נתבקש, נסייע בייעוץ לגבי ציוד רפואי מתאים, בייעוץ לגבי הדרכת הצוות הרפואי והסיעודי וטכנאי ההנשמה אשר ייקחו על עצמם את ההשגחה על אריאל שרון בחווה".

 

הסיפור המלא מתפרסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שרון בחווה. סביבה מוכרת
צילום: זיו קורן
עם הכבשים
צילום: יוסי רוט
מומלצים