שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הדולר היציג ירד בחצי אחוז ל-3.69 שקלים

  הדולר נחלש מול השקל בשני ימי המסחר של השבוע. בנק ישראל חזר להתערב במסחר ורכש דולרים תמורת שקלים, במטרה לבלום את היחלשות הדולר. אך לצעד זה הייתה גם הפעם השפעה זמנית בלבד

  הדולר ירד היום (ד') ב-0.592% ושערו היציג נקבע על 3.694 שקלים. האירו התחזק ב-1.321% ושערו היציג נקבע על 4.9413 שקלים. אתמול נחלש הדולר ב-0.33% ושערו היציג נקבע על 3.716 שקלים. האירו עלה ב-0.3% ושערו היציג נקבע על 4.876 שקלים.

   

  הדולר נחלש מול השקל בשני ימי המסחר של השבוע, בדומה למגמת המסחר מול רוב המטבעות העיקריים בשוק המט"ח הבינלאומי. במהלך המסחר ירד שער הדולר
  היציג לרמתו הנמוכה ביותר בכמעט חמישה חודשים. השבוע חזר בנק ישראל להתערב במסחר ורכש דולרים תמורת שקלים, במטרה לבלום את היחלשות הדולר. אך לצעד זה הייתה גם הפעם השפעה זמנית בלבד.

   

  כלכלני בנק הפועלים מעריכים כי השקל צפוי להיסחר בתקופה הקרובה במגמה מעורבת, בהשפעת ההתפתחויות במסחר בדולר ובשוקי המניות בעולם. כמו כן, יושפע השקל מגורמים מקומיים מנוגדים. מחד, הגורם העיקרי התומך בהיחלשות השקל הוא רכישה אפשרית של דולרים על ידי בנק ישראל. מאידך, בין הגורמים התומכים בהתחזקות השקל ניתן למנות את הכלכלה היציבה בישראל והציפיות להעלאות ריבית נוספות ע"י בנק ישראל (אם כי בקצב מתון) ובעקבותיהן, הרחבת הפער בין הריבית השקלית והדולרית.

   

  לאור האמור לעיל, אנו ממליצים להחזיק מט"ח בשיעור של כ- 10%, תוך פיזור מטבעי הכולל דולר ארה"ב, אירו וליש"ט במטרה לצמצם את הסיכון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים