שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דיסק העירום: המשטרה לא מילאה צו - ונקנסה
  פרקליט חשודה בהפצת תמונות עירום של בעלה דרש להחזיר את המחשב העסקי שלה. בית המשפט אישר, המשטרה לא השיבה לצו - ונקנסה ב-5,000 שקל לכל יום איחור מעתה

  כבר שלושה ימים שתושבת תל-אביב, החשודה בפגיעה בפרטיות בעלה, מנסה לקבל בחזרה את המחשב העסקי שלה. אבל המשטרה, שהחרימה את המחשב, מסרבת להשיבו - למרות צו בית משפט. הבוקר (ו') קבע שופט בית משפט השלום בתל-אביב, דן מור, כי אם המשטרה לא תחזיר את המחשב עד השעה 14:00 היא תשלם קנס של 5,000 שקלים לכל יום.

   

  מתברר שהמשטרה, שנשענת מדי יום על צווי בית משפט, אינה ממהרת לקיים אחר צווים - כאשר אלו מופנים נגדה. הסיפור החל לאחר שנגד החשודה נפתח תיק על כך שהפיצה תמונות עירום של בעלה - עימו היא מסוכסכת. בעקבות החקירה החרימה המשטרה ביום ראשון השבוע שני מחשבים ו-8 דיסק-און קי שהיו ברשותה, מתוך מטרה להעתיק את התוכן שלהם.

   

  אלא שאחד המחשבים משמש את האישה לפעילותה העסקית עם חברת תרופות גדולה בארצות-הברית. ביום רביעי בבוקר הגישה האישה, באמצעות עו"ד גיל באיער, בקשה לבית המשפט כדי שיחייב את המשטרה להחזיר למרשתו את המחשב העסקי. בית המשפט, שלא קיבל תשובות מהמשטרה מדוע היא לא הספיקה להעתיק את תוכן המחשב, הורה לה להחזיר מיד את המחשב לאשה.

   

  מגובה בצו, ניגש עו"ד באיער למשטרת מחוז תל-אביב, אולם להפתעתו התשובה היתה כי הוא יקבל את המחשב רק ביום ראשון, אחרי החג. "ניסיתי לשכנע אותם עד שעות הלילה שמדובר בצו בית משפט שיש למלא, אבל לא הצלחתי", הסביר עו"ד באיער. "גם הנסיונות שלי להסביר שמדובר במחשב שנחוץ למרשתי לצורך עסקיה לא הועילו".

   

  הבוקר הגיש עו"ד באיער בקשה שנייה, הפעם בנוגע לביזוי בית המשפט, וגולל את הסיפור. השופט מור קיבל את הבקשה שוב והוסיף "אם המשיבה לא תמלא עוד היום את צו בית המשפט עד לשעה 14:00, יוטל קנס בסך של 5,000 שקלים לכל יום של איחור בביצוע החלטה זו".

   

  "כתובע לשעבר במשטרה אני מתבייש בהתנהגות של המשטרה", אומר עו"ד באיער. "כאשר ניתנה החלטה של שופט יש חובה לקיים אותה ללא עוררין. משטרת תל אביב אינה מעלה החוק".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים