שתף קטע נבחר

צילום: AP ,index open

הכירו את "נציג החוואים" - הקומיקאי סטיבן קולבר

מופע מצחיק ומשפיל כזה עוד לא נראה בקונגרס. הקומיקאי הפופולרי סטיבן קולבר הוזמן - בין אם ברצינות ובין אם בציניות - לשימוע בוועדת המשפטים כנציגם של עובדי חוות מהגרים. הוא ניצל את הבמה כדי לגחך על המאמצים לרסן את ההגירה

כיצד (לעזאזל) הגיע הקומיקאי סטיבן קולבר להופיע בפני אחת הוועדות החשובות של הקונגרס האמריקני? זו השאלה שכנראה מעסיקה את האמריקנים יותר מכל ב-24 השעות האחרונות, לאור "המופע" המצחיק והמביך שערך אתמול (יום ו') קולבר בפני חברי ועדת המשפטים של בית הנבחרים.

 

קולבר, כוכב תוכנית האקטואליה הסאטירית "קולבר רפור" בערוץ "קומדי סנטרל" ומי שישתף פעולה עם קומיקאי אחר, ג'ון סטיוארט, ב-"עצרת למען השפיות" שתתקיים בוושינגטון בחודש הבא, הגיע אל גבעת הקפיטול לבקשתה של חברת בית הנבחרים הדמוקרטית מקליפורניה, זואי לופטגרן. הסיבה? לופטגרן כנראה סברה שהופעתו של קולבר בוועדה תבליט את היחס המבזה להם זוכים המהגרים.

 

 

ומה הקשר בין קולבר לבין המהגרים? כאן צריך קצת רקע. בשיא משבר המהגרים, אירח קולבר בתוכניתו את ארתורו רודריגז, נשיא איגוד החוואים האמריקני, שהזמין אותו לבקר בחווה במדינת ניו-יורק ליום של קטיף תירס עם עובדים בלתי חוקיים. קולבר קיבל את ההצעה והגיע לחווה לצורך הצילומים שנמשכו כ-10 שעות. בוושינגטון היה כאמור מי שצפה בקולבר והחליט לזמן אותו - בין אם ברצינות ובין אם בציניות - כנציג של חוות המהגרים.

 

קולבר מצדו לקח את הדיון "ברצינות" ונתן מערכון משכיב מצחוק, אולם חברי הוועדה - הנחשבת לאחת החשובות בקונגרס ודנה בין היתר בפרשת מוניקה לוינסקי בשלהי שנות ה-90 - לא ממש צחקו. רובם ישבו נבוכים, הביטו האחד בשני בבושה והמתינו לסיום ההצגה שהשפילה אותם עד עפר. קולבר הוא אינו הידועון הראשון שמוזמן לשימוע בקונגרס, אבל מעולם לא הגיע בדרן לדיון מסוג זה, ועוד כדי להופיע.

 

יו"ר הוועדה הוותיק, ג'ון קוינרס, חש מיד שמשהו לא טוב קורה וביקש מקולבר להגיש כמקובל את העדות הכתובה שלו ולא לדבר. אבל זה היה כבר מאוחר מדי. קולבר הגיש אמנם את העדות הכתובה כמקובל, אך אז החל לדבר דברים שכל קשר בינם לבין מה שנכתב ב"עדות" - מקרי בהחלט.

 

"החוואים האמריקנים תלויים יותר מדי על עבודה של מהגרים הקוטפים את הפירות והירקות שלנו. התשובה הברורה היא שכולנו צריכים להפסיק לאכול פירות וירקות. אם מסתכלים על הסטטיסטיקה האחרונה בכל הנוגע להשמנה – אמריקנים רבים התחילו בזה", אמר קולבר.

 

הקומיקאי האמריקני המשיך לחבוט וגיחך על המאמצים לרסן את ההגירה ההיספאנית:

 "שבטי ישראל בנו את הפירמידות, אבל זוהי אמריקה. אני לא רוצה שמכסיקני יקטוף עגבניה, עובד מגואטמלה יחתוך אותה ועובד מוונצואלה יגיש אותה... סבא של סבא שלי לא עשה מרחק של 6,000 ק"מ באוקיינוס האטלנטי כדי לראות את המדינה הזו מוצפת מהגרים. הוא עשה זאת בגלל שהוא רצח אדם באירלנד".

 

בתוכניתו ה"קולבר ריפור" נוהג סטיבן קולבר להציג עצמו כפרשן ימני כביכול המבקש לשקם את הערכים השמרניים. הוא טוען בציניות כי הוא חולק את אותן העמדות כמו "עמיתיו" ברשת הטלוויזיה "פוקס ניוז", הנחשבת למייצגת עמדות ימניות מובהקות, ובין כוכביה המגיש הפופולרי גלן בק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולבר. להפסיק לאכול ירקות ופירות
צילום: AP
מומלצים