שתף קטע נבחר

אם כל ההצבעות: בפרלמנט עם התינוקת

ליציה רונזולי האיטלקייה, חברת מפלגתו של ברלוסקוני, הופיעה לישיבת הפרלמנט האירופי עם בתה הקטנה צמודה אליה - כחלק ממאבק האמהות העובדות. ומה אם היא תבכה?

אמהות כל העולם התאחדו: כשחברת הפרלמנט האירופי מאיטליה, ליציה רונזולי, הביאה לישיבה בשטרסבורג שבצרפת את בתה התינוקת ויטוריה - בת שבעה שבועות בלבד - היא לא ציפתה לעורר כזו סערה ציבורית. לאחר פרסום תמונותיה מצביעה ביום רביעי על שיפור תנאי ההעסקה של נשים כשבתה מעורסלת במנשא על גופה, היא הוצפה בבקשות לראיונות מכל העולם. כעת רק נותר לה לממש את המומנטום הפוליטי שצברה. 


רונזולי בהצבעה. "פתאום כולם רוצים ראיון" (צילום: רויטרס)

 

רונזולי בת ה-35, חברת מפלגתו של ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, אמרה אתמול (יום ו') ל"גארדיאן" הבריטי כי היא מקווה למקד את תשומת הלב בקשיים שחוות אמהות עובדות ברחבי העולם. "זה ביזארי", אמרה, "עשינו עבודה רבה בפרלמנט האירופי והדבר לא עורר כל עניין בתקשורת. פתאום כשאני מגיעה עם התינוקת שלי - כולם רוצים לראיין אותי".

 

רונזולי הבהירה בדבריה כי המעשה "לא היה מחווה פוליטית. זו הייתה בראש ובראשונה מחווה אימהית. פשוט רציתי להישאר עם בתי התינוקת כמה שאפשר, ולהזכיר לאנשים שישנן נשים שאין להן את היכולת להביא את ילדיהן עמן לעבודה, ושצריך לדבר על זה".

 

רונזולי, מעודדת מתשומת הלב הפתאומית, קראה לחברי ולחברות הפרלמנט מרחבי אירופה להשתתף בדיון בשבוע הבא לצורך שיפור איכות חייהן של האמהות העובדות. "נפעל עם כל הזרמים הפוליטיים ביחד ונדון ביוזמה בעניין. ייתכן שנעתור לנציבות האיחוד האירופי", הוסיפה, "אם נפנה כל הזרמים ביחד, המסר שלנו יהיה עוצמתי הרבה יותר".

 

האם הטרייה הבהירה גם כי אין בכוונתה להביא את בתה באופן קבוע לישיבות הפרלמנט. היא הבטיחה גם כי אם התינוקת תתחיל לבכות באמצע ישיבה, היא תצא מהמליאה: "זו ישיבה רשמית, לא פעוטון. אם כולם יביאו את ילדיהם, זה יהיה בלתי אפשרי לעבוד שם. אם אוכל להביא אותה, אעשה זאת. אם זה לא יהיה הולם - לא אביא אותה".


התמונות שחוללו סערה. לא יהפוך להרגל (צילום: רויטרס)

 

רונזולי הביעה תמיכה בחברה נוספת בפרלמנט האירופי, עמיתתה מצרפת ראשידה דאטי, שספגה ביקורת רבה לאחר שחזרה לעבודתה רק חמישה ימים לאחר הלידה. לדבריה, מדובר בבחירה אישית. "אשה אמורה להיות חופשייה לבחור אם לחזור תוך 48 שעות, או אם היא רוצה להישאר בבית במשך חצי שנה, או אפילו שנה.

 עלינו ליצור את התנאים שייאפשרו זאת", הדגישה רונזולי. "אני חזרתי לעבודה תוך חודש, אבל אני לא דוגמה. כל אחת צריכה להחליט עבור עצמה".

 

רונזולי אינה חברת הפרלמנט האירופי הראשונה שהביאה תינוקות או פעוטות למליאת המוסד. קדמו לה חברת הפרלמנט הדנית האנה דאהל, שנשאה את תינוקה במהלך פגישות ועידת הנשיאים של הפרלמנט במספר הזדמנויות, וחברת הפרלמנט הגרמניה הילטרוד ברייר, שאף נהגה להניק דרך קבע את תינוקה במהלך פגישות ועדת איכות הסביבה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים