שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  מתקרב לשלטון: בנו של קים ג'ונג איל מונה לגנרל

  כלי תקשורת במדינה התייחסו לראשונה לבנו הצעיר של הדיקטטור ודיווחו על המינוי. הצעד נעשה יום לפני הכינוס הנדיר של מפלגת השלטון בו צפוי קים ג'ונג און להתמנות ליורש

  קורס מזורז במנגנוני השלטון. אחרי שלושה חודשים כחבר פרלמנט, עובר בנו הצעיר של שליט צפון קוריאה הלאה, לדרגי הפיקוד הבכירים בצבא. יום לפני הכינוס הנדיר של מפלגת הפועלים הצפון-קוריאנית, הצפויה למנותו ליורש, הועלה קים ג'ונג און לדרגת גנרל. כך מסרו היום (יום ב') אמצעי התקשורת במדינה. הדיווח יכול להיחשב היסטורי, שכן מדובר בעצם בפעם הראשונה שעיתונאים במדינה מזכירים את שמו של היורש המיועד. 

   

  המינוי הוא המהלך האחרון בסדרת צעדים שנעשו בתקופה האחרונה, במטרה להכין את העברת השלטון במדינה מהאב, קים ג'ונג איל, לבנו. במקביל, דווח גם כי קים מינה את אחותו, קיונג הויי, לתפקיד בכיר, כנראה צבאי (שהוגדר "general in appointments" - לא ברור למה בדיוק הכוונה). 

   

  כינוס המפלגה השלטת בפיונגיאנג, שהתקיים בפעם האחרונה לפני 30 שנה, היה אמור להיערך לפני כשבוע, אך נדחה עקב בריאותו הרופפת של הדיקטטור. מצב בריאותו הוא הגורם המרכזי העומד, לפי ההערכות, מאחורי רצונו לפנות את כס השלטון לבנו.

   

  בחודשים האחרונים זירז קים האב את ההכנות להעברת השלטון. הבן לוקח חלק הולך וגדל בקבלת ההחלטות ומצטרף לאביו בפגישותיו.

   

  בסוף החודש שעבר, למשל, הוא הצטרף לביקור אבין בסין. מומחים העריכו אז כי יש בכך הוכחה לכך שהדיקטטור

  הצפון-קוריאני אכן מנסה לקדם את מעמדו הדיפלומטי של מי שאמור לקבל לידיו את מושכות השלטון בפיונגיאנג.

   

  רק לפני כשלושה חודשים נבחר קים ג'ונג און בן ה-27 לחבר בפרלמנט הצפון-קוריאני, צעד אחר שנתפס ככזה המכשיר את הקרקע לעלייתו לשלטון.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היורש המיועד
  צילום: AFP
  קים ג'ונג איל. בריאות רופפת
  צילום: רויטרס
  מומלצים