שתף קטע נבחר

סיוע למיטשל: האיחוד האירופי נרתם לחידוש מו"מ

על-רקע הקושי האמריקני לגבש נוסחת פשרה בסוגיית הבנייה בהתנחלויות, תבוא מחר לארץ שרת החוץ האירופית ותנסה להעניק למגעים המדיניים דחיפה מחודשת. "אין אלטרנטיבה לפיתרון מוסכם. על שני הצדדים לבחור בשלום"

שחקנית חיזוק: שרת החוץ האירופית, קתרין אשטון, תבוא מחר (יום ה') לירושלים בניסיון לדחוף קדימה את המאמצים לחידוש את המשא ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים. היום נמשך סבב הפגישות של השליח האמריקני המיוחד, ג'ורג' מיטשל, אך לפי שעה טרם גובשה נוסחה שתגשר על חוסר ההסכמה בסוגיית הבנייה בהתנחלויות.

 

אשטון, הנמצאת בארה"ב, צפויה להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, עם הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס (אבו-מאזן) וכן עם השליח מיטשל.

 

"החלטתי לבוא למזרח התיכון כדי ללחוץ על הישראלים ועל הפלסטינים למצוא דרך לחדש את המגעים באופן שישביע את רצון שני הצדדים", אמרה אשטון. שרת החוץ האירופית הגדירה את החלטת ישראל לחדש את הבנייה ביהודה ושומרון עם פקיעת תקופת ההקפאה - "מצערת". "אין אלטרנטיבה לפיתרון מוסכם. אני מעוניינת להבהיר לשני הצדדים כי עליהם לפעול באחריות ולבחור בדרך לשלום", אמרה.

 

במקביל, נמשכו היום המגעים הדיפלומטיים בניסיון להתניע מחדש את המשא ומתן. ראש הממשלה נועד בביתו בקיסריה עם השליח מיטשל, והשניים סיכמו לשוב ולהיפגש עם צאת החג. מיטשל נועד גם עם נשיא המדינה, שמעון פרס, לפגישת עבודה מדינית.

 

בפגישה בקיסריה, התייחס ראש הממשלה לנאומו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, בעצרת האו"ם ולמבוכה שגרם בוושינגטון, והבהיר כי הוא זה שמוביל את השיחות המדיניות. נתניהו אמר כי בכוונתו להמשיך במשא ומתן הישיר עם הפלסטינים, למרות שאלה הודיעו כי עד כינוס הליגה הערבית, ב-4 באוקטובר, לא צפויות להתקיים פגישות בין המנהיגים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשטון. חידוש הבנייה - מהלך "מצער"
צילום: AP
נתניהו ומיטשל, הבוקר
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים