שתף קטע נבחר

מפקד משטרת דובאי: נעצר חשוד בחיסול מבחוח

בראיון לעיתון "אתיחאד", אמר דאחי חלפן חלפן תמים כי החשוד נעצר לפני יומיים במדינה מערבית. הוא לא הסגיר פרטים נוספים. לדבריו, קיבל מהמוסד איומים על חייו

מזמן לא שמענו ממנו. מפקד משטרת דובאי, דאחי חלפן תמים, אומר כי נעצר חשוד נוסף בחיסולו של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח, בתחילת השנה בנסיכות.

 

בראיון לעיתון "אתיחאד" היוצא לאור באמיריות, שפורסם היום (ה'), אמר חלפן תמים כי החשוד נעצר לפני יומיים, במדינה מערבית. הוא לא מסר פרטים לגבי המדינה בה נעצר החשוד, וכן לא מסר אם תידרש הסרגתו לדובאי.

 

מפקד המשטרה ציין כי המעצר נעשה במסגרת המעקב הבינלאומי שמנהלים השלטונות באמיריות, בניסיון להגיע לעוד חשודים בחיסול - שמיוחס למוסד הישראלי, ותמונותיהם של מבצעיו, לכאורה, הופצו ועוררו סערה עולמית.

 

"תיק אל-מבחוח עדיין פתוח, והחקירה תימשך עד שייתפסו החשודים - חיים או מתים", אמר חלפן תמים. הוא הוסיף כי קיבל איומים על חייו, על רקע חקירת החיסול, והאשים גם בכך את המוסד.

 

הוא ציין כי האיום הראשון הגיע אליו ימים ספורים אחרי שחשף באמצעות צילומים את פרטי פעולת החיסול, ולאחר שהאשים את המוסד. במכתב האיום הראשון נכתב, לדבריו: "שמור על הגב שלך. אם תמשיך לשחרר את הלשון שלך". הוא ציין כי "המנגנונים הרלוונטים" חוקרים את המכתב האיום ומתחקים אחר מקורו.

 

האיום השני, לדבריו, הגיע באמצעות שיחת טלפון  לאחד מקרוביו. לאותו מקורב התקשר בעל אזרחות מערבית, שהתברר לדברי חלפן כי הוא "איש מוסד"לשעבר. "האיש המליץ לקרוב משפחתי, שעדיף לי לשמור על שקט", אמר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאוים. חלפן תמים
צילום: AFP
מחמוד אל מבחוח
צילום: AFP
"המחסלים" בדובאי
צילום: רויטרס
מומלצים