שתף קטע נבחר

מי הזמין סקר לבדיקת שיעור התמיכה בליברמן?

עשרות עיתונאים וח"כים התבקשו לענות על סקר טלפוני שנועד לברר אם התמיכה בשר החוץ עלתה או ירדה אחרי הנאום השנוי במחלוקת באו"ם. בישראל ביתנו מכחישים כל קשר, ובמערכת הפוליטית תוהים אם יריביו של ליברמן מנסים לפגוע בו

האם מישהו במערכת הפוליטית מנסה לפגוע בתדמיתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן ? אמש (יום ה') בסמוך לצאת החג קיבלו עשרות עיתונאים, עוזרים פרלמנטריים וגם חברי כנסת שיחת טלפון ממספר חסוי. כשענו, נשמע קולו של גבר שהודיע כי העונים משתתפים בסקר ממוחשב.

 

הקול המוקלט סיפק הנחיות כיצד להצביע בסקר, והציג שאלה שנועדה לבדוק אם התמיכה הציבורית בשר החוץ עלתה או נפגעה לאחר נאומו השנוי במחלוקת בעצרת האו"ם. ליברמן הבהיר בנאומו כי אינו מאמין בסיכויים

להגיע להסכם שלום עם הפלסטינים, ולמעשה - הביע חוסר אמון מוחלט בתהליך המדיני שאותו מוביל ראש הממשלה, בנימין נתניהו. דבריו זכו לגינוי בישראל, וכן להתנערות מצד נתניהו ושר הביטחון, אהוד ברק, שאף האשים את ליברמן כי דבריו משחקים לידי אויבי ישראל.  

 

במערכת הפוליטית היו שהעריכו כי דבריו של ליברמן נועדו לאוזניים ישראליות, וכי שר החוץ אותת בדבריו לימין הישראלי כי הוא מנהיגו האמיתי. למעשה, האשימו במערכת הפוליטית את ליברמן ב"משחקים פוליטיים" הגורמים נזק בקהילה הבינלאומית, אך מחזקים את מעמדו של שר החוץ בארץ.  

 

דובר ישראל ביתנו מסר לאחר בדיקה כי למפלגה אין כל קשר לסקר הטלפוני, וסיפר כי גם הוא קיבל את השיחה. יועצי תקשורת וחברי כנסת נוספים סיפרו ל-ynet כי גם הם זכו לשיחה המשונה. לנוכח התנערות ישראל ביתנו מן הסקר, תהו אמש במערכת הפוליטית ולנוכח קהל היעד שככל הנראה נבחר בקפידה, האם מאחורי הסקר עומדים למעשה יריביו הפוליטיים של ליברמן, שהתכוונו ליצור רושם כאילו שיו"ר ישראל ביתנו ממהר לבדוק, זמן קצר לאחר נאומו, האם מעמדו נפגע או התחזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן נואם באו"ם
צילום: שחר עזרן
מומלצים