שתף קטע נבחר

מקורב לרה"מ: ליברמן מכין יציאתו מהממשלה

שר המקורב לנתניהו אומר שהתנהגותו של שר החוץ "בעייתית", וטוען כי היא מרמזת על עזיבת הקואליציה. גם גורמים אחרים מספרים: "הוא מתלוצץ לגבי האפשרות שיהיה יו"ר האופוזיציה". בקדימה ובמפלגת העבודה מחכים להתפתחויות בגזרה

השיחות הישירות עלו על שרטון, הסכם שלום לא נראה באופק, אבל בקרוב עשויות להתחולל תמורות במערכת הפוליטית - שניתן ויביאו למעברה של ישראל ביתנו מהקואליציה לאופוזיציה. אחרי הודעת אש"ף על הפסקת השיחות עד לחידוש ההקפאה, אמר שר המקורב לראש הממשלה כי התנהגותו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, מרמזת כי הוא מתכונן לעזיבת הממשלה. בינתיים, נפוצו שוב שמועות לפיהן מתקיימים מגעים בין קדימה לליכוד.

 

אותן שמועות על גיבוש ציר שיאפשר את הצטרפותה של לבני לממשלה, אם ההתפתחויות בזירה המדינית יטלטלו את הקואליציה, התרבו גם בעקבות נאומו באו"ם של ליברמן, והצהרותיו האחרונות. "ההתנהגות של ליברמן בעייתית", אמר שר המקורב לבנימין נתניהו. "הוא כמעט שקוף, וההתנהגות שלו מרמזת שהוא מכין את היציאה שלו מן הממשלה, למרות ההצהרות שלו כאילו שהוא מתכוון להישאר בממשלה עד הסוף".

 

לדברי השר, "ליברמן טען שלא יתערב במשא ומתן, אבל מה שהוא עושה זו ההתערבות הכי בוטה והוא גם גורם נזק. לא ברור כיצד הוא יוכל להתמודד עם הקפאה נוספת, והאם יוכל להישאר בממשלה. הכל תלוי בסקרים ובארתור פינקלשטיין".

 

גורמים שונים ששוחחו עם שר החוץ לאחרונה מוכנים להישבע כי "משהו ביחס שלו השתנה". על פי הגורמים, "ליברמן כבר מתלוצץ על האפשרות שהוא יהיה יו"ר האופוזיציה, ומתייחס לנתניהו בחוסר אמון מוחלט". עם זאת, במערכת הפוליטית מתקשים להעריך כיצד יחליט ליברמן לפעול.

 

בקדימה טוענים אמנם כי לא מתקיימים מגעים עם הליכוד וכי קדימה אינה בדרך לממשלה, אולם לא מעט בכירים במפלגת האופוזיציה הבכירה ממתינים בציפיה לראות האם הקואליציה בהרכבה הנוכחי תשרוד את תלאות המשא ומתן המדיני. בכירים במפלגה ציינו הלילה כי "אם ליברמן יעזוב את הממשלה בתקופה הקרובה, לא תהיה לנו ברירה אלא להצטרף. זה נכון שיש מי שמדבר אצלנו על בחירות חדשות, אבל אם נתניהו זז בכיוון הנכון, אנחנו נצטרך להצטרף".

 

באשר למפלגת העבודה - למרות המשבר במשא ומתן המדיני עם הפלסטינים, שריה לא ממהרים לאיים בפירוק הממשלה. בעוד ששר הביטחון ברק מוביל את המאמצים להשיג הסכמה עם האמריקנים על הבנייה בהתנחלויות, שרי העבודה אומרים כי "צריך לחכות ולראות, ולא בהכרח יהיו השלכות פוליטיות למשבר הזה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. "משהו ביחס שלו השתנה"
צילום: רויטרס
לבני. ציר קדימה-ליכוד יגיע לכדי גיבוש?
צילום: עופר עמרם
מומלצים