שתף קטע נבחר

סגן ראש העיר פתח תקווה לשעבר יואשם בשוחד

מי שהיה ממלא מקום ראש העיר פתח-תקווה יואשם, בכפוף לשימוע, בעבירות של לקיחת שוחד. הוא חשוד ששילשל לכיסו מיליונים שקלים שהועברו לו מחברת "דן" - עבור עסקת נדל"ן

הפרקליטות הודיעה לעו"ד סיני גלבוע, פעיל בכיר בש"ס ולשעבר סגן ראש עיריית פתח-תקווה, כי לאחר בחינת חומר הראיות שנאסף בתיק החקירה שנחקר על-ידי יאח"ה, היא שוקלת - בכפוף לקיום שימוע - להגיש נגדו אישום על עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים והלבנת הון. בנוסף הפרקליטות שוקלת להאשים את חברת הראל דביר באותה פרשה על עבירות של הלבנת הון ואת דוד חרמש וחברת דן בעבירה של מתן שוחד.

 

הפרשה החלה ביוני 2006, כשמבקר המדינה קבע בדו"ח מיוחד שגלבוע שילשל לכיסו מיליוני שקלים שהועברו לו מ"דן", תוך כדי שניצל את מעמדו הציבורי לצורך השגת הקלות ורווחים משמעותיים לחברה. החשדות מתייחסים לתקופה שבה כיהן גלבוע, בנוסף לעיסוקו בעריכת דין באופן עצמאי, כסגן ראש העיר פתח תקווה וכמ"מ יו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה.

 

על-פי החשדות, חרמש, שכיהן באותה תקופה כמנכ"ל חברת דן, וחברת דן פנו לגלבוע על מנת שייצג את החברה ויפעל להשבחת זכויות בנוגע להתנגדותה לתוכנית מתאר מקומית שיזמה הוועדה המקומית לתכנון ולבניה בפתח תקווה, החלה גם על שטח המוחזק על ידי חברת דן. זאת, בידיעה שגלבוע הינו עובד ציבור בכיר בעירייה ובמטרה שידאג לקידום ההתנגדות, תוך ניצול קשריו ומעמדו.

 

בפרקליטות אמרו, כי גלבוע יצג את חברת דן בפני הוועדה המקומית, הוועדה המחוזית והוועדה הארצית לתכנון ובנייה, בקשר לתוכנית ולהתנגדות, בתמורה לשוחד בסכום של מיליוני שקלים שקיבל מחברת דן ומחרמש. השוחד הועבר לחשבון הבנק של חברת הראל דביר נכסים, שנוהלה והופעלה על-ידי גלבוע ושהבעלים הרשום שלה הינה אשתו. 

 

גלבוע, כך אומרים בפרקליטות, קידם את התנגדות חברת דן, תוך ניצול

 קשריו ומעמדו בעירייה בכלל ובוועדה המקומית בפרט, כשבחלק מהמקרים הוא הסתיר את העובדה שחברת דן שכרה את שירותיו. את ההודעה לגלבוע שלחה פרקליטת מחוז מרכז, עו"ד רחל שיבר.

 

אתמול החליט בית המשפט המחוזי בתל-אביב להוציא צו זמני, במעמד צד אחד, לתפיסת רכוש השייך לגלבוע הכולל חשבונות בנק, נדל"ן, כלי רכב, קופות גמל ומניות. דיון במעמד הצדדים נקבע לשבוע הבא. בכוונת הפרקליטות לעתור לחילוט הרכוש בתום ההליכים המשפטיים, אם גלבוע יורשע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד גלבוע. חשד שקיבל שוחד
מומלצים