שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שיא לפאסאט: מיכל הדלק הספיק ל-2,463 ק"מ

  פולקסווגן פאסאט שלא עברה כל התאמות, סייעה לקבוע שיא עולמי מדהים של טווח נסיעה על מיכל דלק בודד. האם זו תשובתו של המנוע הקונבנציונלי, לפתרונות חשמליים שונים?

  כמה פעמים צריך לתדלק בחודש? פולקסווגן פאסאט בגרסת בלו-מושן, שברה את שיא הנסיעה על מיכל דלק בודד. צוות של הטיימס הבריטי הצליח לעבור לא פחות מ-2,463 ק"מ, מבלי לתדלק אפילו פעם אחת בדרך. יש לציין כי המכונית שהשתתפה בניסוי לא עברה שינויים כלשהם, אלא לקחה חלק באירוע שבירת שיא גינס כשהיא סטנדרטית לחלוטין.

   

  • פולקסווגן משיקה: פאסאט חסכונית במיוחד

   


  נוסעת, ונוסעת, ונוסעת, מבלי לתדלק. פאסאט בלו-מושן בדרך לשבירת השיא

   

  העיתונאי גאווין קנווי נהג בשוברת השיא, עם מנוע דיזל (TDI) בנפח 1.6 ליטר, והספק מרבי של 105 כ"ס. גרסה חסכונית במיוחד זו כוללת מספר אמצעים נוספים שנועדו אך ורק לחסכון - בהם צמיגים בעלי התנגדות גלגול נמוכה, תיבת הילוכים עם יחסי העברה גבוהים ביחס לדגמים האחרים, טעינת סוללה ממוחשבת, שיפורים אווירודינאמיים שונים (כולל הנמכת המרכב) ומערכת עצור-סע. עזרים אלה קיימים אגב גם בדגמי בלו-מושן אחרים של פולקסווגן, כמו הגולף הקומפקטית והפולו הקטנה יותר.

   

  הצוות שקבע את השיא המדהים - בפיקוחם של נציגי ספר השיאים של גינס - יצא מהעיר מיידסטון (Maidstone) שבדרום-מזרח אנגליה, ושם פעמיו לכיוון דרום-צרפת, וחזרה. מרבית המסע הארוך עבר בכבישי צרפת המהירים, אך דרש כניסה (בזבזנית דלק יחסית) לכמה ערים בדרך. לכן ירדה גם מהירות הנסיעה הממוצעת ל-72 קמ"ש. לפני יציאה מילאו המשתתפים בשבירת השיא את מיכל הדלק עד טיפת הסולר האחרונה האפשרית (77.25 ליטר בדיוק), והטווח נמדד כמובן עד הנקודה בה עצר הרכב מבלי שיוכל לזוז עוד בעזרת כוח מנוע - סמוך לקאלה (Calais) ואחרי 2,463 ק"מ.

   

  לפי נתונים אלו עמדה תצרוכת הדלק של הפאסאט על כמעט 32 ק"מ לכל ליטר סולר (31.883 בדיוק). בהצהרות היצרן הרשמיות, תצרוכת הדלק המשולבת של דגם זה עומדת על 22.7 ק"מ לליטר - טווח נסיעה תיאורטי של לא פחות מ-1,753.5 ק"מ! נתון פליטת המזהמים, אם תהיתם, עומד על 116 גרם CO2 לק"מ.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שוברת השיא - פולקסווגן בלו-מושן
  תא הנוסעים - בכחול
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים