שתף קטע נבחר

חשד: טלנסקי העביר ליוסי אולמרט 30 אלף דולר

בדיון במשפטו של ראש הממשלה לשעבר, התברר כי המיליונר התורם נחקר בחודש מאי. החוקרים הציגו לו מסמך, לפיו הועברו עשרות אלפי דולרים לאחיו של אולמרט, יוסי. טלנסקי אמר שאינו זוכר, ובהמשך טען: "אם אולמרט ביקש טובה, אני מניח שהיה מחזיר את הכסף"

משה טלנסקי, העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף" בה מואשם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, נחקר פעם נוספת במשטרה בחודש מאי. כך נחשף היום (ג') במהלך דיון בבית המשפט המחוזי בירושלים, במשפט אולמרט. בחקירה נשאל טלנסקי על קשריו עם יוסי אולמרט, אחיו של ראש הממשלה לשעבר. בחקירה עלה כי בנובמבר 2004 העביר טלנסקי לחשבונו של יוסי אולמרט 30 אלף דולר.

 

במהלך החקירה נשאל טלנסקי על קשריו עם יוסי אולמרט, כשבתחילתה הוא אמר: "אין לי שום קשרים איתו, אני לא מכיר אותו ומעולם

לא נפגשתי איתו". החוקרים התעקשו ושאלו האם אולמרט ביקש ממנו לסייע לאחיו. טלנסקי שב והכחיש ואמר כי אולמרט אף פעם לא דיבר איתו על אחיו.

 

בנקודה זו עמתו החוקרים את טלנסקי עם מסמך המראה כי 30,000 דולר הועברו מחשבונו של טלנסקי לזה של יוסי אולמרט. על כך השיב טלנסקי, כי הוא לא זוכר את אותה העברה, כיוון שמדובר במקרה שהיה לפני שש שנים, אך הוא הדגיש כי אין לו עסקים עם יוסי אולמרט.

 

הוא אמר עוד: "אני לא מכיר את יוסי, אבל אם אהוד אולמרט ביקש ממני טובה, אני מניח שהוא היה מחזיר לי".

 

במהלך החקירה במשטרה אף הכחיש טלנסקי כי העביר כסף במעטפה של "פדקס" לידי אולמרט, כפי שטען היום בדיון דיוויד פרידלנד. הוא טען כי מה שהיה במעטפה הם קטעי עיתונות המדברים על הפוליטיקה בקהילה היהודית בארה"ב. לשאלת החוקרים מדוע אולמרט לא הסתכל באינטרנט, ענה טלנסקי: "לא הכל מופיע באינטרנט, אני חושב שאולמרט לא יודע לפתוח את האינטרנט".

 

טלנסקי אף הכחיש כי העביר כספים למימון ההגנה המשפטית של אולמרט וגם הכחיש את טענותיו של פרידלנד לגבי השמחה שחש לאחר ששרון לקה בשבץ ואולמרט החליף אותו בתפקיד ראש הממשלה.

 

יש לציין כי אמנם טלנסקי לא נשאל במפורש על פרשת הולילנד, אולם הוא נחקר כחודש וחצי לאחר התפוצצות הפרשה, בה עלה גם שמו של יוסי אולמרט. ייתכן שטלנסקי יוזמן לתת עדות נוספת בבית המשפט המחוזי בירושלים.

 

פרידלנד סיים את העדות, השופטת נזפה בפרקליטות

לאחר סיום חקירתו הנגדית של פרידלנד, הטיחה נשיאת בית המשפט, השופטת מוסיה ארד, ביקורת על התביעה שאיפשרה למשטרה לחקור את טלנסקי במקביל להתנהלות המשפט, לכאורה ללא ידיעת השופטים. אלא שארד שכחה כי הדבר כבר הובא לידיעתה בעבר, ולאחר שצוין לפניה כי הדבר אף תועד בפרוטוקול - חזרה בה.

 

"למה חוקרים עד באמצע משפט? למה לא באתם ואמרתם לנו? זה לא מתאים ואפשרי רק במקרים יוצאי דופן. זו פרוצדורה לא רצויה", הטיחה ארד - והתובע בתיק, עו"ד אורי קורב, הזכיר לה את שסוכם בעבר. נוסף על כך, ציין: "אני חושב שמדובר בנושא יוצא דופן. ההגנה אמרה שאנחנו יכולים לעשות מה שאנחנו רוצים".

 

אחד מעורכי דינו של אולמרט, נבות תל-צור, הוסיף כי "הפרקטיקה המקובלת היא שכל פעולה אחרי הגשת כתב אישום נעשית באישור בית המשפט. אין דרך לקבל את ההודאה ואי אפשר להכשיר אותה". בתום הדיון, הוא אמר כי הוא "חש נבוך שאני צריך לעמוד יום שלם בבית המשפט ולאמת שני עדי תביעה מרכזיים שרבים אחד עם השני. אלו שני עדי תביעה שהפרקליטות זימנה אותם והסכסוך שלהם אינו קשור למר אולמרט. היום הוכח כי אי אפשר לבסס דבר וחצי דבר על עדותו של מר טלנסקי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
טלנסקי. נחקר במאי
צילום: גיל יוחנן
אולמרט. "כסף לאח"
צילום: אוהד צויגנברג
פרידלנד. הכחיש את העדות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים