שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מתנחלים: נחסום בגופנו ניסיון לאטום בית הכנסת

  בקרב הימין הקיצוני נערכים למנוע אטימת בית הכנסת במעלה שומרון שנבנה באופן לא חוקי, ומזהירים מפני שריפת צמיגים, חסימות כבישים, הרס מסגדים והצתת שדות חקלאיים של פלסטינים

  הצתת צמיגים, חסימת כבישים ו"תג מחיר" ארוך וקשה - בקרב המתנחלים מתכננים התנגדות אקטיבית לאטימת בית הכנסת בשכונת אלמתן במעלה שומרון, שנבנה באופן לא חוקי. אף ח"כ מיכאל בן ארי הבטיח להתבצר בבית הכנסת ולחסום בגופו כל ניסיון אטימה. "אנשים מתכוונים לחסום בגופם את הכניסה ואני בעצמי אצטרף אליהם ואתבצר בבית הכנסת על מנת לקיים בו תפילה", הבהיר, "אין בכוונתנו לעזוב את המקום".


  הפגנה ביצהר נגד אטימת בית הכנסת, אתמול (צילום: נועם מושקוביץ)

   

  בוועד מתיישבי השומרון אמרו, כי יאבקו בכל כוחם כדי למנוע האטימה. "מנוף שהובא אמש במיוחד למקום, חסם באמצעות סלעים גדולים את צירי ההגעה למקום. פעילים הניחו צמיגים לאורך כביש הגישה הראשי לשכונה וטרקטור הוצב בסמוך כדי להרוס את הכביש במידה ויהיה צורך בכך. סביב הגבעה עליה הוקם בית הכנסת הציבו המתיישבים גדרות תלתליות ובזנטים. אנחנו לא חוששים מ'עמונה 2', אם זה מה שביבי רוצה".

   

  גורמים בימין הקיצוני סיפרו כי בימים אלו מתחילה התארגנות בשטח, "כדי לא להגיע לאירוע לא מוכנים", לדבריהם. המתנחלים הבטיחו כי האטימה לא תעבור בשקט, וציינו כי התגובה תכלול הצתת צמיגים, חסימות כבישים באזור "ואולי אף יותר מזה. מה שצריך להדאיג את גורמי הביטחון והממשלה זו התגובה שאחרי. אטימת בית כנסת תגרור תג מחיר קשה וארוך טווח ומראות שכבר ראינו, כמו שריפת מסגדים והצתת שדות חקלאיים של פלסטינים, צפויים לחזור על עצמם ולאו דווקא ביום-יומיים שאחרי האטימה".

   

  ח"כ בן ארי הסביר בדבריו כי מאחורי ההיערכות לא עומדים בהכרח גורמים עבריינים.

  "באזור זה מדובר באנשים מתונים ושומרי חוק, אך כולם רואים את המהלך הזה כמאוד דורסני ואף אחד לא מתכוון להשלים איתו. ברק ונתניהו מציתים יחד את האש, בייחוד לאור העובדה שאין אכיפת חוק שיוויונית ביהודה ושומרון. זה פשוט לא יאמן שהורסים בית כנסת אחרי הימים הנוראיים".

   

  ברוך מרזל, יושב ראש תנועת "ארץ ישראל שלנו" התייצב גם הוא למען תושבי השכונה, ואמר כי "אני חושב שהמערכת המשפטית החד-צדדית מצדדת בשמאל הקיצוני וכל יום מאבדת עוד נקודות, כשחוסר השוויון זועק לשמים. מה שקרה אתמול במסגד הוא סימפטום, הרי לא כל יום קורים דברים כאלה. תסכול האנשים בשטח נובע מחזרתן של פעולות הטרור שעוברות ללא תגובה של השלטון, במקביל לאפליה משוועת, ואין דבר יותר מסוכן לחברה מהרגשת אפליה ורדיפה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ח"כ בן ארי. "לא נעזוב את המקום"
  צילום: גיל יוחנן
  ברוך מרזל. "מערכת המשפט מאבדת נקודות"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים