שתף קטע נבחר

הושעה המוהל שחתך פחות מדי

ל', מוהל מהצפון, נהג שלא להסיר את כל העורלה העוטפת את האיבר "כדי למנוע דימום וכאב". ועדה בינ-משרדית החליטה היום להשעותו מתפקידו, במקביל מונו מפקחים לבדיקת הנימולים שיכריעו - האם הם זקוקים לברית חוזרת

המוהל הרחמן נחתך מתפקידו: הוועדה הבינ-משרדית לפיקוח על המוהלים החליטה להשעות את ל', המוהל מאזור הקריות החשוד בקיום בריתות שלא על פי ההלכה. בישיבה שקיימו בצהריים (ד') חברי הוועדה - נציגי משרד הבריאות, משרד הדתות והרבנות הראשית – הוחלט בנוסף גם להסמיך שלושה מפקחים שיבדקו את התינוקות שנימולו על ידו ויקבעו האם עליהם לעבור ברית חוזרת. מחלקת הבריתות קוראת לכל מי שיש לו ספק בדבר לפנות אליה.

 

בהודעה שפרסמה הוועדה בתום הדיון נכתב כי עד כה נבדקו 23 נימולים בלבד ונמצא כי רק לשלושה מהם יידרשו "תיקונים", אולם ל-ynet נודע כי עשרות הורים נוספים פנו למוהלים-מומחים אחרים. חלק מהילדים יעברו גם הם את חיתוך העורלה מחדש, אך משפחותיהם טרם דיווחו על כך לרבנות. בסך הכל מל ל' מאות תינוקות בשנה ואלפים בשנים האחרונות, עם זאת השיטה שפיתח היא חדשה יחסית ובשנותיו הראשונות

בתחום אין חשש לכשרות המילה. ברבנות אומרים כי הערכה היא שרק אחוזים קטנים מבין הנימולים יצטרכו לעבור מילה חוזרת.

 

ראש מחלקת בריתות ברבנות הראשית, הרב משה מורסיאנו, השתתף גם הוא בישיבה, ולאחריה סיפר ל-ynet כי המוהל שהופיע בפני חברי הוועדה התגלה להם כ"בן תורה רציני".

 

לדברי הרב מורסיאנו, למוהל היו כוונות טובות והוא רק ביקש לפתח שיטת חיתוך שמונעת דימום וכאב - וכך נכשל. עוד ציין כי ל' שיתף פעולה באופן מלא עם חברי הוועדה וקיבל על עצמו את ההשעיה מבלי לערער.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילוסטרציה
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים