שתף קטע נבחר

משפחת שליט מול בית ברק: "פוליטיקאי קטן"

הורי החייל החטוף ופעילים חסמו את הכביש במגדלי אקירוב. בין השלטים: "איך אתה ישן בלילה, פוליטיקאי קטן שלי". אביבה שליט: "מדינה שתשכח את חייליה, סופה שהם ישכחו אותה"

הגשם לא הרתיע את פעילי המטה לשחרורו של גלעד שליט, שהתייצבו הבוקר (יום ו') תחת ביתו של שר הביטחון, אהוד ברק, בצפון תל-אביב. הם מחו על אוזלת ידה של הממשלה בנושא, וחסמו את את הכביש ברחוב פנקס ובפינת רחוב ויצמן. שוטרים סגרו את האזור לתנועה.

 

את המחאה הובילו הוריו של החייל, נועם ואביבה שליט. חלק מהמפגינים נשכבו על הכביש לרגלי "מגדלי אקירוב" היוקרתיים, שם מתגורר ברק, וחלקם שילבו ידיהם אחד עם השני כדי להקשות על פינויים. גם השחקניות אורנה בנאי וגילה אלמגור באו. אלמגור הייתה בין הפעילים שדרשו להיכנס לבניין ולשוחח עם ברק, אך המאבטחים מנעו זאת מהם.

 

המפגינים קראו, בין היתר: "שר הביטחון, אל תחזיר לנו ארון", "גלעד צועק הצילו, הצילו את גלעד", "תתבייש, תתבייש", ו"לא נעצור - עד שגלעד יחזור". חלק בחרו לתקוף את ברק באופן אישי וחריף, והניפו שלטים שעליהם נכתב: "איך אתה ישן בלילה, פוליטיקאי קטן שלי?" ו"חייל, מפקד, נפלת בשבי? לך תחפש את החברים שלך". אביבה שליט החזיקה בידיה שלט שעליו נכתב: "מדינה שתשכח את חייליה - סופה שחייליה ישכחו אותה".


נגד ברק באופן אישי. משפחת שליט מפגינה (צילום: עופר עמרם)

 

משתתפי המחאה הניפו דגלים שעליהם פניו של החייל החטוף, ונהנו מתמיכתם של חלק מהנהגים שחלפו בקרבם מקום וצפרו במכוניותיהם לאות הזדהות ואהדה. המשטרה לתנועה את רחוב פנקס בקטע שבין הרחובות ויצמן ודרך נמיר.

 

המפגינים הביאו משאית צבאית ישנה, שבחלקה האחורי ניצבת בובת קרטון של שליט ללא ראש ובתוכה כרזה שעליה נכתב: "גלעד עדיין חי?".

 

אביו של החייל, נועם שליט, קרא בהפגנה לברק: "שר הביטחון, אל תסתתר מאחורי קבינט וממשלה. דרוש מראש-הממשלה לפעול יחד להחזרת גלעד ולשלם את מה שנדרש. אחרי שגלעד יחזור, כל החכמים והגנרלים יטפלו במי שצריך לטפל".

 

אתמול פורסם כי חמאס טוען שסיכל פעילות של סוכן מטעם ישראל לאתר את בנו בעזה. שליט האב אמר ל-ynet ש"מדובר בעוד חוליה בשרשרת הכשלונות להחזיר את גלעד".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. "עוד כישלון ישראלי"
צילום: עופר עמרם
המשאית הצבאית ובובתו של שליט ללא ראש
צילום: עופר עמרם
מומלצים