שתף קטע נבחר

לבני: "אם אובמה מבקש להקפיא - להגיד לו כן"

יו"ר האופוזיציה קוראת לרה"מ להיענות לדרישת ארה"ב ולחדש את ההקפאה: "מהם כמה בניינים לעומת הרצון שלנו בשלום?". על הצטרפותו האפשרית של חלוץ לקדימה: "בעיני הוא ראוי"

יו"ר האופוזיציה דורשת מנתניהו לומר כן להקפאה, וכן לתהליך המדיני. ח"כ ציפי לבני אמרה בתוכנית "פגוש עם העיתונות" בערוץ 2 כי יש לחדש את הקפאת הבנייה בהתנחלויות, אם זו בקשתו היחידה של הנשיא האמריקני, ברק אובמה. "אני לא נמצאת בחדרי המשא ומתן, אבל אם הבקשה הבלעדית של אובמה מישראל היא להקפיא - התשובה של נתניהו צריכה להיות היא כן", הבהירה לבני.

 

מנהיגת מפלגת קדימה הסבירה גם מדוע לדעתה אין לחזור ולבנות בהתנחלויות: "הקפאה אצלי היא לא אידיאולוגיה, כמה בניינים לעומת הרצון שלנו לשלום? אם נתניהו מסוגל להשיג משא ומתן במחיר פחות מזה, בבקשה".

 

לבני אמרה כי אם נתניהו לא יקבל את ההחלטה הנכונה, היא תבקר אותו: "כל עוד נדמה היה לי שנתניהו מבקש להמשיך במו"מ והוא יכול לעשות את זה בלי לשלם את מחיר ההקפאה, חשבתי שנכון לאפשר לו לעשות את זה. כשרואים שהוא לא יכול לעשות את זה, אמרתי לו לקבל כל החלטה כדי לקיים את המו"מ".

 

יו"ר קדימה התייחסה גם לשר הביטחון, אהוד ברק, עימו היתה בקבינט בממשלה הקודמת תחת אהוד אולמרט - וצחקה לשמע הביטוי "מבוגר אחראי". "אני לא יודעת אם אהוד ברק הוא מבוגר אחראי", אמרה לבני. "הוא נמצא בממשלה בה הוא פועל נגד המדיניות".

 

לגבי הצטרפותו האפשרית לקדימה של הרמטכ"ל לשעבר, אמרה לבני כי "דן חלוץ ראוי בעיני ואנחנו צריכים אנשים ראויים בפוליטיקה". לדבריה, "חלוץ טרם קיבל את ההחלטה שלו, ואם הוא יגיע לקדימה הוא יעמוד למבחן כלל חבריה".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים