שתף קטע נבחר

תפילת החרדים התגשמה: החומה קרסה ביפו

רק בנס לא נפגע איש מקריסת החומה ליד גבעת אנדרומדה ביפו, שקברה תחתיה מכוניות. כבישים באזור נחסמו לתנועה. באחרונה הפגינו במקום חרדים במחאה על הבנייה. "זה שנחפרו שם קברים, זה לא דבר שעובר בשתיקה", אמר אחד החרדים

חמש מכוניות נקברו הבוקר (יום ב') מתחת לחומת אבן שקרסה ברחוב לואי פסטר, ליד גבעת אנדרומדה ביפו. רק בנס לא נפגע איש. המשטרה חסמה כבישים ביפו - מכיכר השעון דרומה. לאורך החודשים האחרונים הפגינו החרדים, התפרעו וקיללו את המעורבים במיזם הבנייה. לטענתם, המתחם נבנה על קברים עתיקים.  

 

צפו בהרס שהותירה החומה שקרסה

 

החומה, באורך של 14 מטרים ובגובה של לפחות שישה מטרים, קרסה במפתיע שעה שבמקום נמשכו עבודות הבנייה. נזק כבד נגרם לחמש מכוניות שחנו במקום, חלקן רוסקו באופן מלא. איש לא היה במכוניות החונות, ולמרבה המזל גם הולכי רגל לא נפגעו, אף שמדובר בציר הירידה הראשי לנמל יפו.


מקום קריסת החומה (צילום: דודו אזולאי) 

  

למקום הוזעקו כוחות משטרה גדולים שסגרו את הרחובות הסמוכים על מנת לאפשר לדחפורים לפנות את ההריסות ולחלץ את המכוניות שנפגעו. במקביל, חסמה המשטרה את הרחובות גולומב, קויפמן, רזיאל וסלמה לכיוון מערב וכן את כיכר השעון.

כמו כן, המשטרה מבקשת מנהגים לא להתקרב לאזור ולנסוע בדרכים חלופיות.

 

אהר'לה יקטר, אחד ממובילי הפגנות החרדים במקום, לא פסל את האפשרות שתפילות החרדים בהפגנות נענו. "זה שנחפרו שם קברים, זה לא דבר שעובר בשתיקה", אמר ל-ynet. "כאנשים מאמינים אנחנו חושבים שיש קשר בין הדברים, אך אני לא יודע אם הקשר הוא ודאי. לדאבוננו הרב, הקברים באתר כבר נחפרו ופונו משם למקום אחר".

 

בהכנת הידיעה השתתף אלי סניור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חרדים במקום קריסת החומה
צילום: דודו אזולאי
מומלצים