שתף קטע נבחר

לבני: "הממשלה בועטת בכל העולם ובן-דודו"

יו"ר האופוזיציה ממשיכה לתקוף בחריפות את התנהלותה המדינית של הממשלה בכנס משרד התמ"ת. שר הביטחון ברק שנאם אחריה ניצל את ההזדמנות וקרא לה דווקא להצטרף לממשלה - כדי לסייע להתקדמות המשא-ומתן

אחרי ששברה שתיקה ארוכה וביקרה בחריפות את הממשלה והעומד בראשה, ממשיכה היום (ג') יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, לתקוף את ראש-הממשלה ואת שר החוץ, אביגדור ליברמן, והאשימה אותם בהתנהלות בלתי אחריות.

 

"הפכנו לכלכלה חזקה וזה טוב, אבל נראה לי שזה גורם להנהלת המדינה לקחת סיכונים שלא כדאי לקחת. זה חוסר אחריות להגיד שבגלל שיש לנו כלכלה חזקה, אז בואו נבעט בכל העולם ובן-דודו כאילו שאנחנו לא צריכים אותם", אמרה לבני בכנס החברתי-כלכלי של משרד התמ"ת בנתב"ג.


לבני. "סיכונים שלא צריך לקחת" (צילום: עופר עמרם)

 

היא תקפה את תפקודו של שר החות, אביגדור ליברמן, ומחתה על הדברים שאמר לאחרונה לעמיתיו מצרפת ומספרד - לפיהם לפני התערבותם בסכסוך במזרח התיכון, "שלפחות יפתרו את כל הבעיות על אדמת אירופה". "זה חוסר אחריות ליצור משברים עם ארצות-הברית רק בשביל למנוע סיכון קטן של משבר פוליטי פנימי כאן. שאנחנו עמלנו על שדרוג היחסים עם אירופה, והנה בא שר חוץ שמתנהל בצורה חסרת אחריות לחלוטין מול שרים אירופים שהוא מארח. מי שמתנהל כך, אינו מתנהל לטובת המדינה".

 

לבני התייחסה גם לתקרית הדיפלומטית סביב התבטאותו של שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, בכנס ה-OECD, ואמרה כי "הנה בא מישהו שמכריז שהנכונות להשתתף בכנס בירושלים היא הכרה בה כבירת ישראל הנצחית. זה חוסר אחריות".

 

שר הביטחון, אהוד ברק, התייחס אף הוא למצב המדיני, ואמר כי "המשא-ומתן עם הפלסטינים הוא הזדמנות לשינוי היסטורי שאסור להחמיץ אותה. המנהיגים בשני הצדדים ובעיקר אצלנו, צריכים לנהוג באחריות ולהבין את גודל השעה".

 

בהתייחסות מפורשת ללבני, שנאמה לפניו, אמר כי "הוכחנו בעבר שכוחנו באחדותנו והשעה הזאת מצריכה אחדות. אני קורא להרחיב את הממשלה כדי לחזק את בסיס התמיכה בדרך המשא-ומתן. הקריאה מופנית גם לראש הממשלה, וגם למי שדיברה כאן לפניי".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהוד ברק. "השעה מצריכה אחדות"
צילום: עופר עמרם
מומלצים