שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מבוכה בכנס: המבקר נבלם ע"י המאבטחים ועזב
  טקס הענקת פרסים לנלחמים בשחיתות עבר בטונים צורמים. לאחר שהמקומות באולם אזלו ומוזמנים רבים, ביניהם מבקר המדינה, נותרו בחוץ. גם התחינות למאבטחים לא הועילו, ולאחר המתנה - עזב לינדנשטראוס את המקום

  מבקר המדינה, מיכה לינדנשטראוס, אחראי בתפקידו על חשיפת ליקויים - אבל על הכשל הערב (יום ד'), בטקס הענקת הפרסים לנאבקים בשחיתות, הוא לא יהיה זה שידרוש הסברים. לינדנשטראוס הגיע למוזיאון ארץ-ישראל בתל-אביב, שם נערך האירוע, אך נבלם בכניסה על-ידי המאבטחים - לאחר שהמקום התמלא עד אפס מקום. למרות מחאתם של רבים שהבחינו בהתרחשויות, התעקשו השומרים שלא לאפשר לו להיכנס - והוא עזב את המקום.

   

  לינדנשטראוס ורבים אחרים הוזמנו אל הטקס של ארגון אומ"ץ, שבו הוענק ליועץ המשפטי לממשלה לשעבר, מני מזוז, אות המאבק בשחיתות מטעם התנועה. רק היום פרסם לינדנשטראוס את דו"ח המבקר, ובו, בין היתר, השגות על העלמת העין של עיריית ירושלים מחריגות הבנייה בסילוואן, ביקורת חריפה על הנפוטיזם במנהל הבחירות.


  הפעם הוא לא דיבר. לינדנשטראוס באירוע קודם (צילום: ניב קלדרון)

   

  בפתח הכניסה למתחם התקהלו עשרות אנשים, כשבשלב מסוים הודיעו להם כי לא ניתן יהיה להכניס אותם למרות שהוזמנו לאירוע, בשל כך שכל המקומות באולם אזלו. למרות זעמם של רבים, לא נענו השומרים במקום לבקשותיהם להגיע לאירוע.

   

  המארגנים התערבו בנעשה, אך גם הם לא הצליחו להביא לפשרה שתמנע את המבוכה. לינדנשטראוס הגיע למקום כשהוא מלווה ביו"ר הקרן הקיימת לישראל, אפי שטנצלר, ונבלם, כאמור, גם הוא בכניסה. הנוכחים במקום זעקו למבטחים: "זה מבקר המדינה, תכניסו אותו!" - אך למרות זאת, אלה המשיכו ועמדו בסירובם.

   

  כעבור זמן מה, ולאחר שגם ניסיונותיה של חברת הכנסת לשעבר קולט אביטל לשכנע את המאבטחים לאפשר לו להיכנס, עזב לינדנשטראוס את המקום. כ-20 דקות מאוחר יותר, התירו אנשי האבטחה את כניסתם של כל המוזמנים אל תוך האולם.

   

  באוזני מי שכן הורשה להיכנס, אמר מזוז כי "מי שסבור ששחיתות שלטונית היא רק עניין של עבריינות ואכיפת חוק טועה טעות קשה. שחיתות שלטונית היא גם תופעה חברתית, המשקפת חולי חברתי ונורמות חברתיות פסולות. מאבק אפקטיבי בתופעת השחיתות צריך להתנהל בחזית רחבה, כשלצד אכיפה נמרצת של רשויות אכיפת החוק, צריכה להתקיים פעילות משלימה של גורמים ציבוריים נוספים בחברה האזרחית".

   

  בהכנת הכתבה השתתף אביעד גליקמן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המבקר לינדנשטראוס. חזר זועם לביתו
  צילום: גיל יוחנן
  מזוז, היום
  צילום: עידו ארז
  מומלצים